Tři týmy pojedou o jedno místo ve finále

Pardubice – 12. srpna
Švédsko a Austrálie se postupně odhlásily ze semifinále mistrovství světa juniorských družstev s poukázáním na údajná rizika nákazy covidem. O start projevilo zájem Slovensko. Lotyšsko během týdne od stažení svých reprezentantů z evropského semifinále v Divišově svůj antikoronavirový postoj, řekněme, přehodnotilo. Avšak i tak ve spojení s českým nároďákem měl sobotní závod v Pardubicích pouhé tři účastníky.

Petr Moravec proto vypracoval návrh rozpisu, který odeslal na plochodrážní komisi při FIM. Ta jej prostudovala, udělala kosmetické změny spočívající v přehození pořadí výjezdu na ovál, ale v zásadě jej schválila.

V sobotu tím pádem uvidíme osmnáct rozjížděk. V nich se budou utkávat dvojice jednotlivých reprezentací. Pokud má manažer náhradníka, může jej na ovál vyslat maximálně šestkrát. To je ostatně kvóta i pro člena základní sestavy.

„Použití nějaké taktické rezervy nebo jokera je ze sportovního hlediska v postatě vyloučené,“ komentuje Petr Moravec svůj rozupis. „V závodě je pouze pět okamžiků, kdy všechny týmy mají stejný počet jízd. Ale hned v následující jízdě některý z týmů nejede. Takže za mě, já myslím, že je to fair.“