Ledy by měly startovat v Kopřivnici

Pardubice – 23. listopadu
V pondělí dopoledne se v pardubickém depu mělo konat tradiční jednání ledařů o podobě nadcházející zimní části plochodrážní sezóny. Jenže šéfovi sportovní komise Petru Moravcovi se sešlo poměrně dost omluv ze strany pořadatelů i samotných závodníků. Schůzka proto byla zrušena a její závěry byly vyřešeny elektronickou cestou.

 

Část pořadatelů již předložila své požadavky předem, a protože se navzájem nekryly a nekolidovaly s termíny mistrovství světa a Evropy, nebyl problém sestavit kalendář. Samozřejmě jako každý rok bude mít poslední slovo počasí, ale pakliže vše klapne, jak má, čekají nás čtyři individuální a dva párové mistrovské závody.

Podle aktuálních povětrnostních podmínek se budou jednotlivé závody termínově korigovat, avšak platí zásada, že se ani v jednom českém šampionátu neuskuteční více než čtyři mítinky. Pokud se týká obsazení čtyř českých míst v kvalifikačních závodech mistrovství světa, Antonín Klatovský starší byl pověřen, aby reprezentanty jmenoval nejpozději do 15. prosince, kdy je třeba oznámit nominaci FIM.

Termínový kalendář českých ledů 2020:

MR: 4.1. Kopřivnice (náhradní termín 8.2.)*
18.1. Opatovice
25.1. Račice
26.1. Holice
MR dvojic: 22.2. Hamr na Jezeře nebo Chrastná
23.2. Mělice

Poznámka: * pokud by případný český finalista mistrovství světa nesouhlasil s náhradním termínem, konal by se závod jako MR dvojic

Pakliže počasí dovolí, odstartují české ledy v Kopřivnici

Foto: Karel Herman