FotoStory Pavla Fišera: kterak se s titulem v juniorských družstvech všechno zamotalo

Letošní sezóna je už vlastně historií, i když mnohé dramatické momenty nám ještě dlouho zůstanou v paměti. Za příklad může posloužit šampionát juniorských družstev ze Slaného v půli září. Až do jednadvacáté jízdy nepoznaly hořkost porážky dva páry. Pražané Zdeněk Holub a Michal Škurla stejně jako Robert Chmiel a Patrik Mikel oblečení do vest s pardubickým koníkem. A pak se všechno začalo pořádně zamotávat, jak přes objektiv svého Canonu zachytil Pavel Fišer.

Krátce po startu jednadvacáté jízdy vedou Michal Škurla (mimo záběr) a Zdeněk Holub (červená) před Robertem Chmielem a Patrikem Mikelem

Start vyšel nejlépe Pražanům, jenže v první zatáčce si příliš nerozuměli. Na protilehlou rovinku vyjel na čele Robert Chmiel. Patrik Mikel navíc za svá záda dokázal odkázat také Zdeňka Holuba.  S vidinou na vítězství 4:2 se zdálo, že Pardubicím zlatá medaile neunikne.

Nyní všechno hovoří pro Pardubičany – za zády druhého Michala Škurly se Patrik Mikel probíjí před Zdeňka Holuba

Jenže v prvním výjezdu třetího okruhu upadl Robert Chmiel a na zemi se ocitnul i Patrik Mikel. Sanitka naštěstí vyjela zbytečně, oba závodníci se vrátili do depa po svých. Nicméně Zdeněk Holub s Michalem Škurlou při repete nezaváhali, Patrika Mikela uhlídali a nakonec svůj loňský titul obhájili.

Pád vedoucího Roberta Chmiela však dostal do potíží také Patrika Mikela

Na trůn tím pádem usedli Zdeněk Holub a Michal Škurla