Slánský ovál se naplnil akademiky

Slaný – 1. října
Pravděpodobně poslední letní dny, které v současné době panují na našem území, byť kalendářně  je již  nějaký ten den podzim, přilákaly na slánský plochodrážní stadion na další díl tréninkového kempu
třináct účastníků. Podzimní části Štancl Speedway Academy přeje počasí a tak před devátou hodinou se postupně začali ve slánském depu scházet účastníci dvanáctého dílu tohoto projektu.

 

Obligární hemžení na rovince velké dráhy při Štancl Speedway Academy
Obligární hemžení na rovince velké dráhy při Štancl Speedway Academy

 

Slánský kemp se opět těšil velké pozornosti závodníků
Slánský kemp se opět těšil velké pozornosti závodníků

Po minulé absenci netrpělivě na příjezd trenérů čekal velký chabařovický talent  Milan Dobiáš, jeho oddílový kolega Adam Nejezchleba dorazil o chvilku později. Z východu tradičně přicestoval jako vždy dobře připravený Jan Jeníček, možná budoucí hvězda ZP Pardubice. A z opačného pólu našeho území dorazila Terezie Nádraská, byť ještě v odpoledních pátečních hodinách jak jí samotnou, tak její rodiče trápila viróza, ale plochá dráha zvítězila nad přicházející nemocí.

Michal Baštecký patří mezi ty pražské závodníky, co zde postupně prakticky zdomácněli, tentokrát mu zde  sekundoval Jaroslav Vaníček. Konečně celý kádr slánského AK byl k dispozici Jiřímu Štanclovi s Miroslavem Rosůlkem, postavou a stylem jízdy nepřehlédnutelný František Klier, bojovně laděný Bruno Belán, v poslední době lepšící se Vojtěch Zamazal a po delší přestávce zaviněné nemocí dorazil Štěpán Kubíček.

Miroslav Rosůlek odsartoval Jana Jeníčka, Michala Bašteckého a Jaroslava Vaníčka
Miroslav Rosůlek odsartoval Jana Jeníčka, Michala Bašteckého a Jaroslava Vaníčka

Tito uvedení adepti sportu levých zatáček mají již určité zkušenosti a vědí, jak zdejší akce probíhá a co od nich trenéři budou vyžadovat, ale do Slaného dorazili ještě další tři zájemci o tento náročný sport. Z Liberce rodiče přivezli Tadeáše Růžičku, Josef Černý s tatínkem přijel z Plzně a konečně dlouholetý mechanik Ondřeje  Smetany Milan Šťastný přivezl svého pětiletého syna Tonykatru, který sedlal malý motokrosový speciál.

Jiří Štancl s Miroslavem Rosůlkem jako vždy rozdělili jednotlivé účastníky podle výkonnosti, aby jejich  tréninkové souboje na dráze měly patřičný efekt a vedly k tomu, aby splnily poslání nejen sobotní akce ale, aby z dlouhodobého hlediska mladým závodníkům daly potřebné zkušenosti.

Terezie Nádraská (uvnitř) versus Vojtěch Zamazal
Terezie Nádraská (uvnitř) versus Vojtěch Zamazal

Nováčkové kempu Josef Černý a Tadeáš Růžička se postupně seznamovali na malé Shupě jak s ovládáním plochodrážního speciálu na malém oválu, ale rovněž pozorně pozorovali o něco starší kolegy, jak si již dokážou poradit v ostrých tréninkových rozjížďkách na dráze.

Tonykatra Šťastný měl tu výhodu, že měl vlastní stroj sice motokrosový, ale nemusel se s nikým střídat a také on měl tu možnost postupně vstřebávat a pronikat do tajů plochodrážního dění.

Milan Dobiáš v akci
Milan Dobiáš v akci

Souboje Milana Dobiáše, Františka Kliera, Jaroslava Vaníčka, Michala Bašteckého, Bruna Belána, Jana Jeníčka připomínaly boje jako by šlo o mistrovský titul. Terezie Nádraská měla společnost ve Vojtěchovi Zamazalovi a Adamovi Nejezchlebovi. Štěpán Kubíček sice dlouho chyběl, ale absence na něm nebyla vůbec znát jako by někde potají sedlal jiný stroj a připravoval se samostatně.

Ve Slaném byl rovněž přítomen jezdec extraligového BP TEAMu Michael Hádek, ten sice toho letos moc nenajezdil, ať již vinou zranění nebo pracovními povinnostmi a posléze technickým stavem svého strojového parku. Tentokrát byl využit jako řidič dodávky, kterou na kemp dopravil Terezu Nádraskou, a dále byl k dispozici jako mechanik a jako zábavný společník se staral i o dobrou náladu.

František Klier na čele skupiny
František Klier na čele skupiny

Další známé jméno z plochodrážního prostředí Jan Boháč to do Slaného vzalo přes Velkou Dobrou. V této obci na Kladensku se na místním letišti pořádají tradiční burzy a tento motoristický nadšenec má určitě co nabídnout, popřípadě mu zase něco chybí, aby mohl zkompletovat svůj strojový park.

Nejmladší adepti plochodrážního řemesla
Nejmladší adepti plochodrážního řemesla

Jan Boháč se chystá na koštěnickou rozlučku a dále již myslí na nadcházející zimu, kdy by rád osedlal ledařský speciál a rozšířil řady ledařů a doufá, že nastávající zima přinese minusové teploty, aby bylo kde závodit.

Akademie ve Slaném bude pokračovat opět 16. října. Pomalu se bude blížit ukončení prvního ročníku tohoto   projektu, realizační tým připraví závěrečné vyhodnocení, zda se uskuteční 23. října nebo 29. října budou všichni ti, kterých se to týká včas informováni.

Tady půjde do tuhého - Jaroslav Vaníček, Michal Baštecký a Jan Jeníček vyčkávají startovací pokyn Miroslava Rosůlka
Tady půjde do tuhého – Jaroslav Vaníček, Michal Baštecký a Jan Jeníček vyčkávají startovací pokyn Miroslava Rosůlka

Foto: Václav Buřič a Jiří Jeníček

Jiří Štancl přednáší
Jiří Štancl přednáší