BSI zohlednila pořadí Grand Prix 2004

Londýn – 22. října 2004
V pátek byla nominována pětice zbývajících účastníků Grand Prix 2005, kteří se v elitní společnosti neudrželi nebo se do ní nekvalifikovali. Jak jisté signály naznačovaly, BSI zohlednila pořadí na devátém až třináctém místě letošního ročníku. Stálé divoké karty tak získali Ryan Sullivan, Hans N. Andersen, Bjarne Pedersen, Lee Richardson a Scott Nicholls. Česká plochá dráha tak v nominační listině prestižního seriálu má zastoupení pouze v osobě Bohumila Brhela. Český šampión je však pouze šestým náhradníkem.
Komentář Johna Postlethwaita, šéfa BSI, zněl: „Ta pětka se v podstatě vybrala sama. Jak Hans N. Andersen, tak Bjarne Pedersen dokázali letos vyhrát velkou cenu. I Lee Richardson byl na pódiu. Scott Nicholls měl sice problémovou sezónu díky zranění, přesto však obsadil celkovou dvanáctou příčku. Ryana Sullivana nezastihl letošek v takové formě jako loňská a předloňská sezóna, kdy byl dokonce třetí. Ale právě kvůli tomu, aby závodníci jeho typu dostali druhou šanci, jsme stálé divoké karty zavedli.“

Startovní listina Grand Prix 2005:
1 Jason Crump, AUS
2 Tony Rickardsson, S
3 Greg Hancock, USA
4 Leigh Adams, AUS
5 Nicki Pedersen, DK
6 Tomasz Gollob, PL
7 Andreas Jonsson, S
8 Jaroslaw Hampel, PL
9 Hans N. Andersen, DK
10 Bjarne Pedersen, DK
11 Lee Richardson, GB
12 Scott Nicholls, GB
13 Ryan Sullivan, AUS
14 Antonio Lindbäck, S
15 Tomasz Chrzanowski, PL
16 divoká karta
17 traová rezerva
18 traová rezerva

Náhradníci:
19 Kenneth Bjerre, DK
20 Peter Karlsson, S
21 Stefan Andersson, S
22 Damian Balinski, PL
23 Roman Považnyj, RUS
24 Bohumil Brhel, CZ

Pokud stálý závodník seriálu Grand Prix bude zraněn a nebude se moci zúčastnit některé velké ceny, nahradí jej jedna z traových rezerv. Záměrem BSI je, aby toto místo bylo přiděleno některému z bývalých účastníku Grand Prix, jenž se do ročníku 2005 nekvalifikoval, případně místnímu jezdci v konkrétní zemi.