Koronavirus má první plochodrážní oběti

Inzell – 9. března
Fanoušci, kteří se těšili na víkendový Inzell s páteční rozlučkou Günthera Bauera a sobotním a nedělním mistrovstvím ledařského mistrovství světa, budou náramně zklamáni. Protože v Německu vešlo v platnost opatření zakazující pořádání akcí s více než tisíci diváky, nezbylo pořadatelům nic jiného, než celý program odvolat. Podobný osud stihnul také prezentaci polského Rybniku, kterou zakázal krizový štáb města.

Neopakovatelná atmosféra v Inzellu se letos opakovat bohužel nebude

Foto: GoodShoot/David Reygondeau via FIM

Češi a Slováci v akci 342

Ondřej Smetana byl včera opět předzvěstí blížící se plochodrážní sezóny u nás. Uzavřel své letošní účinkování ve vestě La Reole ve francouzské lize, protože jeho další závodní štací se stane britský Premiership. V rámci tréninku Zielonej Gory se na ovále v Opole objevili také Martin Vaculík a Jan Kvěch.

 

Celek Lamothe-Landerron na svém ovále nejprve předčil Morizes 52:33 a poté i La Reole 46:38, jehož se Ondřej Smetana díky svým jedenácti bodů s jedním bonusem (3 1 2 2 1 2) stal nejlepším mužem.

„Dneska to bylo fajn,“ nechal se slyšet. „Ale mrzí mě, že jsme nevyhráli. Celý závody jsme vedli a za poslední tři jízdy se to otočilo. Jinak z mý strany to bylo dobrý, jako jedinej‘ za oba závody jsem porazil Madse Hansena, kterej‘ je sakra rychlej‘. S Davidem Bellegem to bylo 1:1, takže dobrý.“

Ondřej Smetana – na snímku se svým mechanikem Stanislavem Stehlíkem – uzavřel své letošní působení ve Francii

Foto: laskavostí Ondřeje Smetany