Svět velkých cen prožívá výrazné změny

Londýn – 3. listopadu
Z kalendáře velkých cen pro příští rok vypadlo slovinské Krško. Nicméně o titul mistra světa se bude i tak bojovat v deseti závodech. Vůbec prvně se totiž do kalendáře dostává ruské Togliatti. Tím však příval novinek nekončí, mění se také systém bodování i styl kvalifikace, která přinese postup i mistru Evropy.


Jaký je Váš názor?

Líbí se Vám změny v kvalifikačním procesu pro SGP?

View Results

Loading ... Loading ...

Seriál bude začínat opět v půlce května ve Varšavě, aby o čtrnáct dnů později v Teterowě připomněl stý závod na stadiónu a devadesát let existence svérázného Bergringu. Pak přijde na řadu naše stověžatá matička, jejíž Markétě přivítá světová esa již počtyřiadvacáté.

Na Prahu přijde řada opět v půli června

Po měsíci pauzy dojde na jubileum také v Cardiffu, jež bude hostit britskou velkou cenu již dvacátou sezónu. Za další týden přijde na řadu Hallstavik a o sedm dnů později Wroclaw. Poté se velké ceny budou střídat zase po čtrnácti dnech.

Nejprve v půli srpna Malilla, pak zmiňované Togliatti a Vojens. Poslední Speedway Grand Prix v roce dvou dvacítek v letopočtu proběhne tradičně v Toruni. Sčítat se však nebudou body z jízd, nýbrž mistrovské body, které se budou přidělovat dle klíče 20-18-16-14-12-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1-0-0.

V seriálu se pro rok 2021 udrží pouze šest nejlepších ze závěrečné klasifikace. Doplní je trojka z challenge a také vítěz mistrovství Evropy jednotlivců. Komise SGP bude mít poté právo nejmenovat čtyři, nýbrž rovnou pět stálých divokých karet.

Kalendář Speedway Grand Prix 2020:

16.5. PZM Varšavská SGP Polska – Varšava
30.5. Německá SGP – Teterow
13.6. Česká SGP – Praha
18.7. Adrian Flux Britská SGP – Cardiff
25.7. Švédská SGP – Hallstavik
1.8. Betard Wroclawská SGP Polska – Wroclaw
15.8. Skandinávská SGP – Malilla
29.8. Ruská SGP – Togliatti
12.9. Dánská SGP sponzorovaná ECCO – Vojens
3.10. Revline Toruňská SGP Polska – Toruň

Foto: Pavel Fišer

Kostěnice si dopřávají údržbu

Kostěnice – 2. listopadu
Týden po vydařené Rozlučce dostaly kostěnické oválky opět návštěvu. Včerejší dopoledne ovšem patřilo brigádě. Bylo potřeba před zimou převrátit hlínu, aby se na jaře mohla trať zrekultivovat a upravit. Porot velký fanda plochodrážního sportu Petr Koskan ze Zminného usedl za volant traktoru Zetor a pustil se do díla. Dan Macl pochopitelně nemohl skrblit děkovnými slovy.

„Chtěl bych ještě poděkovat členům Moto Klubu, bez kterých by pořádání jak Srandamačů, tak tréninkových závodů nešlo?“ říká Dan Macl. „Jsou to Aleš Duben, Michal Krejčí, Jan Poříz, Standa Buňka, Radek Červenka, Josef Štěpánek, Josef Novák starší, Bohouš a Milan Rybenský a Jan Vaňátka.“

V Kostěnicích se včera pracovalo

Foto: Sabina Maclová