Sobota nepatřila pouze české Speedway Grand Prix

Slaný – 15. června
Sobotu 15. června měli příznivci ploché dráhy ve svém kalendáři vyznačenou tučným písmem, toto datum je dějištěm závodu Grand Prix na pražské Markétě. Ale to neznamená, že i na jiném ovále nebudou v akci plochodrážní stroje byť jiné kubatury. Ve Slaném byl na programu čtvrtý díl letošní Speedway Slaný Academy, která má pravidelný start od deseti hodin.

 

Na malý ovál v týdnu Martin Šťastný, strýc slánské naděje Tonyho Katry, se svými klubovými kolegy navozil nový materiál, který správce stadionu Eduard Krčmář starší upravil tak, aby adepti plochodrážního sportu měli ke své spokojenosti a hlavně ke spokojenosti trenéra Miroslava Rosůlka podmínky vhodné bezproblémové tréninkové
činnosti.

Do Slaného tentokrát dorazil Matouš Kameník z AK Divišov, Adam Nejezchleba z SC Chabařovice prakticky nechybí na žádné SSA, Adam Bednář před dalším PRO-TEC Speedway Mini Cupem si rovněž přijel vyzkoušet dráhu. Z Jablonce nad Nisou dorazila Štěpánka Nyklová a Karel Průša s Tony Katrou zastupovali domácí AK Slaný.

Další možnost zatrénovat si na plochodrážním stroji neodmítl ani Matěj Vosecký z Miletic.Vzhledem k tomu, že v týdnu byl o trénink zájem i od flat trackerů, umožnilo jim vedení AK Slaný trénink na klasické dráze. Zde bohužel se někteří jezdci nedostavili a tak v depu své stroje vyložili Kamil Peuker a Lukáš Kvapil, ten je známý svým úspěšným vystoupením na Dakaru. Podle svých slov si splnil svůj cíl a dále se hodlá věnovat nové disciplině, kterou je flat track.

Pavol Pučko léčí zranění a tak dorazil jeho otec, aby pro svého syna měl aktuální informace o stavu oválu před blížícím se mistrovským závodem, který se ve Slaném uskuteční 22. června od čtrnácti hodin. Na malé dráze se za velkého horka, které provází poslední dny, se pilně trénovalo a mladí adepti levých zatáček měli dost času si vyzkoušet nejen stav oválu, ale i své technické dovednosti.

Vše celkem probíhalo hladce až na nepříjemný pád Matěje Voseckého, který se v minulosti věnoval autokrosu v kategoriích Racer Buggy 160 a 125 ccm, kde se stal vítězem české trofeje 2015, tyto závody se převážně konají v Kosicích nebo v Radeči. V poslední době přesedlal na motokrosový KTM 65 SX a vzhledem k tomu, že má k motocyklům kladný vztah neodolal vyzkoušet si i další disciplínu.

Navíc v Mileticích v minulosti žili bývalý plochodrážní reprezentanti Vladimír Uher, jenž závodil KAMK Hradec Králové a RH Praha a reprezentoval Československo v závodech mistrovství světa, dalším byl slánský závodník Antonín Vilde. Byla tu celá i řada dalších sportovců, kteří se věnovali hokeji, fotbalu a stolnímu tenisu a patřili k oporám nedalekého TJ Slovan Velvary. Matěji Voseckému AK Slaný přeje brzké uzdravení, neboť v současné době je ve slánské nemocnici na pozorování, protože pravděpodobně utrpěl otřes mozku.

Další program ve Slaném na sebe nenechá dlouho čekat, ve středu 19. června od osmnácti hodin startuje extraliga družstev, kde v přestávkách své umění na malé dráze předvedou Karel Průša, Petr Marek a Štěpánka Nyklová. Tony Katra se tentokrát bude věnovat sledování hvězd plochodrážního sportu, aby získal další poznatky pro svoji další činnost. Na začínající jezdce je na sobotu 22. června od deseti hodin připraven PRO-TEC Speedway Mini Cup, a aby slánští pořadatelé v horkém počasí zbytečně nevychladli, následuje ve stejném termínu od čtrnácti hodin mistrovství republiky ve flattracku.

Kolibříci před sobotní akademií ve Slaném

Foto: Lenka Bednářová