Milevsko – 28. prosince 19:00
Mrazivé počasí posledních dnů zvýšilo naději na uspořádání ledařského mistrovství republiky, které se v naší zemi naposledy konalo před třemi lety. Jak magazínu speedwayA-Z před malou chvílí řekl Petr Muž z KLABO Teamu, rybníky v okolí Milevska docela zamrzly. Proto uspořádají svůj podnik v sobotu 3. ledna od 13:00 v Růžené poblíž obce Chyšky u Milevska. Startovní listina bude doladěna po návratu Antonína Klatovského staršího ze Švédska, ale měla by vedle českých jmen zahrnovat také jezdce z Německa, Rakouska a Švýcarska. Druhý den, tedy v neděli 4. ledna, bude v Růžené volný trénink.
Archiv pro rubriku: MČR
Motokrosaři nemusí mít plochodrážní licenci
Praha – 8. prosince
Se vznikem mistrovství republiky terénních motocyklů na ploché dráze se vynořila řada otázek. Motokrosaři se nejčastěji ptají, zda potřebují licenci na plochou dráhu. A v neposlední řadě, kde se do ní přihlásit. Petr Moravec, předseda VV SPD, na tyto elementární dotazy dává prostřednictvím magazínu speedwayA-Z odpověď.
„Je to model podobný tomu v Německu,“ říká český plochodrážní šéf. „Platí licence vydaná AČR jak pro plochou dráhu, tak i další disciplíny – motokros a enduro. Soutěž bude mít na starost za VV SPD Věroslav Kollert.“
Vyhlášení šampiónů motocyklového sportu provázely tradiční i netradiční momenty
Praha – 22. listopadu
Vyhlášení vítězů v pražském hotelu TOP se zúčastnili všichni mistři jednostopých závodních vozidel. Chyběli bohužel mimo jiné bratři Drymlové, kteří si zaslouženě užívají sami bez přítelkyn dovolené v Americe za svoje odlétané kilometry v tomto roce. Vzali to od severní Ameriky směrem na jih, jak mi řekl Aleš Dryml starší.
Hned po vyhlášení turistů na kolech prišla na řadu plochodrážní disciplína a celá plejáda našich kluků, kteří v tomto roce udělali výsledek. Mimo jiné i Eduard Krčmář, který k poháru dostal ještě plyšovou žirafu.
Po vyhlášení motokrosařů a dalších sportů přišli na řadu ti kteří reprezentovali republiku na bodovaných místech ve světě nebo Evropě. Za plochou dráhu tam vystoupil jediný zástupce, podle moderátorů docela v letech reprezentant Aleš Dryml starší za druhé místo v evropských dvojicích.
Po tomto vyhlášení byl dán pokyn ke konzumaci rautu, který byl hojný a chutově výborný. V některých chvílích dělal dokonce číšníka i Hynek Štichauer, který byl vyhlášen v družstvu zlatých extraligových Pardubic. Matěj Kůs zase podával kávu všem, kdo si řekli.
Nepříjemný večer prožil však šéf naší dráhy Petr Moravec, který vlétl po slovech prezidenta Romana Ječmínka – který nám přál mín Poláků a více juniorů ve všech soutěžích – na generálního sekretáře, aby si to s ním a prezidentem vyříkal.
To pro něj tento večer nebylo vše. Ještě se mu podařila kolize s jiným autem na parkovišti při odjezdu domů s Františkem Kalinou a přítelkyní, kteří přišli o svůj vůz díky poruše při cestě do Kralovic na schůzku SCM, kde auto musel nechat odtáhnout do Slaného k panu Moulisovi.
Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark II)
Pouáky mají změny v termínovém kalendáři
Praha – 26. listopadu
Dnešní den přinesl změny v termínovém kalendáři českých volných závodů v roce 2009. Memoriál Antonína Vildeho se ve Slaném pojede až 19. září místo původně plánovaného 26. srpna. Pouák v Kopřivnici našel svůj datum v 5. září.
SCM Slaný bilancovalo v Královicích
Slaný – 22. listopadu
V sobotu se v Královicích uskutečnila výroční schůze Tréninkového střediska mládeže Slaný. Proběhlo vyhodnocení soustředění v zimním období a na dráze. Petr Křikava seznámil přítomné s projektem činnosti na období 2009 – 2012. Mezi závodníky bylo rozděleno 120 tisíc korun dle účasti na soustředěních a mistrovství republiky, přičemž bylo pamatováno i na reprezentaci. Jezdci dostali smlouvy na sezónu 2009 a svého řešení došla také řada administrativních záležitostí.

Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark II)
Česká plochá dráha setrvala na stavu letošní sezóny
Liberec – 21. listopadu
Dle všech předpokladů potvrdila valná hromada české ploché dráhy, která se konala včera v Liberci, stav domácích soutěží ve stavu stejném jako letos. V problematickém systému extraligy dle rozpisu světového poháru družstev, která nabídla minimum napětí ve srovnání s předchozími vrcholnými léty, kluby nevyslyšely ani rozumný návrh na změnu na postu náhradníka.
By většina klubů má v otázce českých juniorů schopných pravidelného závodění na extraligové úrovni máslo na hlavě, postavily se proti myšlence otevřít náhradnický post pro seniory. Jim se tedy stále komplikuje život v otázce závodních příležitostí.
Mistrovství republiky tříčlenných družstev se rozšířilo na pět soutěžících. K Praze, Liberci, Březolupům a Pardubicím se po roční přestávce vrací Slaný. Šampionát jednotlivců zahájí semifinále na pražské Markétě. Finálová část bude zahrnovat podniky v Divišově, Pardubicích a Svitavách. Na posledně jmenovaném ovále se při této příležitosti objeví staré mantinely z Pardubic. Dvojice uspořádají v Liberci.
Foto: Pavel Fišer (digitální aparát Canon EOS D Mark II)









