Archiv pro rubriku: MS

Své sestavy zná rovněž Speedway of Nations 2

Mies – 8. července
Než se v Manchesteru vyhlásí světový šampión družstev, proběhne korunovace juniorských mistrů světa. Také Speedway of Nations 2 zná své trojice, které se pustí v pátek do boje. Evžen Erban bude mít k dispozici Adama Bubbu Bednáře, Jana Jeníčka a Matouše Kameníka.

Polsko 1 Wiktor Przyjemski (C), 2 Bartosz Banbor, 3 Jakub Krawczyk – kouč Rafal Dobrucki
Německo 1 Norick Blödorn (C), 2 Jonny Wynant, 3 Patrick Hyjek – kouč Sascha Dörner
Velká Británie 1 Leon Flint (C), 2 Daniel Thompson, 3 Samuel Hagon – kouč Neil Vatcher
Lotyšsko 1 Francis Gusts, 2 Nikita Kaulins, 3 Artjom Juhno – kouč Vladimir Ribnikovs
Česká republika 1 Adam Bubba Bednář (C), 2 Jan Jeníček, 3 Matouš Kameník – kouč Evžen Erban
Švédsko 1 Casper Henriksson (C), 2 Philip Hellström-Bängs, 3 Rasmus Karlsson – kouč Alexander Edberg
Austrálie 1 Keynan Rew (C), 2 James Pearson, 3 Michael West – kouš Mark Lemon
Dánsko 1 Jesper Knudsen (C), 2 Bastian Pedersen, 3 Villads Nagel – kouč Nicki Pedersen a Hans N. Andersen

Národní týmy jsou nominovány

Mies – 3. července
Čas zbývající do letošního světového šampionátu družstev, jež má letos opět párovou formuli Speedway of Nations, ubíhá rychle. Středa přinesla oficiální uzávěrku sestav pro obě semifinále. Evžen Erban nominoval Václava Milíka, Jana Kvěcha a Adama Bubbu Bednáře.


Tipujte:

Postoupí český tým do finále SON?

View Results

Loading ... Loading ...

Nahlášené stavy SON a SON2 v Manchesteru:

semifinále 1 SON, úterý 9.7. :
Francie 1 David Bellego (C), 2 Steven Goret, 3 Mathias Tresarrieu – kouč Laurent Sambarrey
Polsko 1 Dominik Kubera, 2 Bartosz Zmarzlik (C), 3 Maciej Janowski – kouč Rafal Dobrucki
Itálie 1 Michele Castagna (C), 2 Nicolas Covatti, 3 Nicolas Vicentin – kouč Alessandro Dalla Vale
Ukrajina 1 Stanislav Mělničuk (C), 2 Marko Levišin – kouč bude potvrzen
Německo 1 Kai Huckenbeck (C), 2 Norick Blödorn , 3 Erik Riss – kouč Mathias Bartz
Švédsko 1 Fredrik Lindgren (C), 2 Jacob Thorssell, 3 Oliver Berntzon – kouč Morgan Andersson
Finsko 1 Jesse Mustonen (C), 2 Antti Vuolas, 3 Otto Raak – kouč Aki-Pekka Mustonen
semifinále 2 SON, středa 10.7.
Česká republika 1 Jan Kvěch, 2 Václav Milík (C), 3 Adam Bubba Bednář – kouč Evžen Erban
Austrálie 1 Jack Holder (C), 2 Max Fricek, 3 Brady Kurtz– kouč Mark Lemon
Norsko 1 Mathias Pollestad (C), 2 Truls Kamhaug , 3 Glenn Moi – manažer Kenneth Klipper Smith
Slovinsko 1 Anže Grmek, 2 Matic Ivačič (C). 3 Denis Štojs – manažer Gregor Arnšek
USA 1 Broc Nicol, 2 Gino Manzares (C), 3 Luke Becker – kouč Steve Evans
Dánsko 1 Mikkel Michelsen (C), 2 Anders Thomsen, 3 Rasmus Jensen – kouč Nicki Pedersen
Lotyšsko 1 Andrzej Lebeděvs (C), 2 Danil Kolodinskis, 3 Francis Gusts – kouč Vladimir Ribnikovs

Maksymilian Pawelczak byl maximální rovněž při SGP3

Gorzow – 28. června
V průběhu let u nás závodil mnohokrát se stopětadvacítkou i dvěstěpadesátkou. Kolikrát si počínal naprosto suverénně a novinářské titulky hodně parafrázovaly jeho křestní jméno. Ve stejném duchu pojal i svůj titul mistra světa v kubatuře dvěstěpadesátek. Maksymilian Pawelczak se svěřil, že jej tlak při SGP3 v Gorzowě správně motivoval. Neztratili se ani Češi. Adam Nejezchleba skončil osmý, Karel Průša dvanáctý.

Beau Bailey, Maksymilian Pawelczak a William Cairns na pódiu | foto FIM

„Rád závodím a rád mám na sobě nějaký tlak,“ svěřoval se š´tastný vítěz. „To je, co miluju. Výhra v mé rodné zemi je úžasný pocit. Nemám slov. Udělali jsme všechno, co jsme mohli v boxech a bylo to stoprocentní. Jsem za to velice šťastný. Loni jsem bral stříbro a letos jsem věděl, že musím mít zlato. Vždycky jsem chtěl být mistrem světa a splnil jsem si svůj sen.“

Oba čeští zástupci v SGP3 – Adam Nejezchleba (vlevo) a Karel Průša | foto Petra Zahradníčková
1. Maksymilian Pawelczak, PL 3 3 3 3 3 15
2. Beua Bailey, AUS 3 2 3 3 2 13
3. William Cairns, GB 2 3 1 3 3 12
4. Villads Pedersen, DK 2 2 2 2 3 11
5. Sven Cerjak, SLO 2 2 3 2 2 11
6. Karol Szmyd, PL 3 3 3 0 1 10
7. Maksymilain Kostera, PL 3 E 1 3 0 7
8. Adam Nejezchleba, CZ 1 1 2 0 3 7
9. Cooper Rushen, GB 1 3 2 1 0 7
10. Leo Klasson, S 0 1 1 2 2 6
11. Elias Jamil Jensen, DK 2 1 2 1 X 6
12. Karel Průša, CZ 1 1 0 1 2 5
13. Jordy Loftus, AUS 0 2 1 0 1 4
14. Jacob Bolcho Pedersen, DK 1 0 0 2 1 4
15. Casper Appelgren, S 0 0 0 1 1 2
16. Noah Urda, F 0 0 0 0 0 0
17. Filip Beczkowski, PL (res) DNR
18. Kewin Nycz, PL (res) DNR

 

Širší sestavy obou SON jsou známé

Mies – 28. června
Druhý týden měsíce června se v britském Manchesteru ponese ve znamení boje o dva tituly kolektivních mistrů světa. Speedway of Nations se vrací po roční pauze se světovým pohárem. A po dvou jeho semifinálových kláních, jež určí po trojici soupeřů přímo nasazeným domácím, přijde na řadu Speedway of Nations 2 alias světový šampionát juniorských družstev. Manažeři včetně Evžena Erbana, jenž mimořádně zaskočí za Zdeňka Schneiderwinda, nahlásili širší sestavy s pěti jmény. Z nich nakonec vyberou trojici, která do konkrétního závodu nastoupí.

 


Jaký je Váš názor?

Vyberte tři reprezentanty pro semifinále SON:

View Results

Loading ... Loading ...

Předběžné sestavy SON a SON2 v Manchesteru:

semifinále 1 SON, úterý 9.7. :
Francie 1 David Bellego (C), 2 Steven Goret, 3 Mathias Tresarrieu, 4 Tino Bouin, 5 Jordan Dubernard – kouč Laurent Sambarrey
Polsko 1 Patryk Dudek, 2 Maciej Janowski, 3 Dominik Kubera, 4 Piotr Pawlicki, 5 Bartosz Zmarzlik (C) – kouč Rafal Dobrucki
Itálie 1 Michele Castagna (C), 2 Nicolas Covatti, 3 Nicolas Vicentin, 4 Matteo Boncinelli – kouč Alessandro Dalla Vale
Ukrajina 1 Andrej Karpov (C), 2 Marko Levišin, 3 Stanislav Mělničuk, 4 Nazar Parnickij, 5 Stanislav Ogorodnik – kouč bude potvrzen
Německo 1 Kai Huckenbeck (C), 2 Erik Riss, 3 Kevin Wölbert, 4 Norick Blödorn, 5 Valentin Grobauer – kouč Mathias Bartz
Švédsko 1 Fredrik Lindgren (C), 2 Jacob Thorssell, 3 Oliver Berntzon, 4 Kim Nilsson, 5 Timo Lahti – kouč Morgan Andersson
Finsko 1 Jesse Mustonen (C), 2 Antti Vuolas, 3 Tero Aarnio, 4 Niclas Säyriö, 5 Otto Raak – kouč Aki-Pekka Mustonen
semifinále 2 SON, středa 10.7.
Česká republika 1 Jan Kvěch, 2 Václav Milík (C), 3 Adam Bubba Bednář, 4 Daniel Klíma, 5 Eduard Krčmář – kouč Evžen Erban
Austrálie 1 Ryan Douglas, 2 Max Fricke, 3 Jack Holder (C), 4 Brady Kurtz, 5 Jaimon Lidsey – kouč Mark Lemon
Norsko 1 Mathias Pollestad (C), 2 Glenn Moi, 3 Truls Kamhaug, 4 Lasse Madland Fredriksen, 5 Magnus Klipper – manažer Kenneth Klipper Smith
Slovinsko 1 Anže Grmek, 2 Matic Ivačič (C). 3 Denis Štojs – manažer Gregor Arnšek
USA 1 Alex Martin, 2 Broc Nicol, 3 Gino Manzares (C), 4 Luke Becker, 5 Slater Ligthcap – kouč Steve Evans
Dánsko 1 Mikkel Michelsen (C), 2 Anders Thomsen, 3 Rasmus Jensen, 4 Mads Hansen, 5 Andreas Lyager – kouč Nicki Pedersen
Lotyšsko 1 Andrzej Lebeděvs (C), 2 Danil Kolodinskis, 3 Francis Gusts, 4 Jevgenij Kostigovs, 5 Oleg Michajlovs – kouč Vladimir Ribnikovs
SON2, pátek 12.7.
Polsko 1 Bartosz Banbor, 2 Jakub Krawczyk, 3 Oskar Paluch, 4 Wiktor Przyjemski (C), 5 Sebastian Szostak – kouč Rafal Dobrucki
Německo 1 Norick Blödorn (C), 2 Jonny Wynant, 3 Patrick Hyjek, 4 Ben Iken, 5 Marlon Hegener – kouč Sascha Dörner
Velká Británie 1 Leon Flint (C), 2 Daniel Thompson, 3 Samuel Hagon, 4 Ashton Boughen, 5 Joe Thompson – kouč Neil Vatcher
Lotyšsko 1 Francis Gusts, 2 Nikita Kaulins, 3 Artjom Juhno – kouč Vladimir Ribnikovs
Česká republika 1 Adam Bubba Bednář (C), 2 Jan Jeníček, 3 Matouš Kameník, 4 Jaroslav Vaníček, 5 Bruno Belan – kouč Evžen Erban
Švédsko 1 Casper Henriksson (C), 2 Philip Hellström-Bängs, 3 Noel Wahlquist, 4 Rasmus Karlsson, 5 Sammy van Dyck – kouč Alexander Edberg
Austrálie 1 James Pearson, 2 Keynan Rew (C), 3 Harison Ryan, 4 Michael West, 5 Tate Zischke – kouš Mark Lemon
Dánsko 1 Jesper Knudsen (C), 2 Bastian Pedersen, 3 William Drejer, 4 Villads Nagel, 5 Mikkel Andersen – kouč Nicki Pedersen a Hans N. Andersen
finále SON, sobota 13.7.:
Velká Británie 1 Daniel Bewley, 2 Tom Brennan, 3 Adam Ellis, 4 Robert Lambert, 5 tai Woffinden (C) – kouč Simon Stead a Oliver Allen
Český nároďák z evropského šampionátu v Pardubicích | foto Karel Herman

Trojkový plán postupu klapnul v obou případech

Teterow – 22. června
Celina Liebmann se v Teterowě stala historicky první vítězkou zlaté trofeje žen na ploché dráze. Závodu předcházely dvě semifinále světových dvěstěpadesátek. A jak Adam Nejezchleba, tak Karel Průša postoupili do SGP3 v Gorzowě.

 

Zbyněk Nejezchleba, Věroslav Kollert, Adam Nejezchleba, Tomáš Kollert a Robert Ráliš | foto Petra Zahradníčková

Adam Nejezchleba skončil v úvodním semifinále šestý s devíti body, Karel Průša byl ve druhém sedmý se sedmi body. Radost v obou týmech byla obrovské, protože závod byly nesmírně těžké. Provázelo je hodně pádů, ale zaplaťpánbůh se všichni jejich aktéři vraceli do depa po svých.

Karla Průšu přijeli podpořit i jeho starší sourozenci Andrea a Dominik | foto Petra Zahradníčková

Nyní se cesty obou Čechů rozdělují. Adam Nejezchleba, jehož liberecký tým prokázal, že rozumí rovněž spalovacím motorům, se vrátil do Čech. Karel Průša se rovnou po ose posouvá na evropský šampionát čtvrtlitrových dvojic do Gdaňsku v úterý. Poté rovnou do Gorzowa na SGP3 a ihned na nedělní Chabařovice.

semifinále SGP3 1:
1. Maksymilian Pawelczak (GB) 15, 2. Villads Pedersen (DK) 14, 3. Sven Cerjak (SLO) 12, 4. Karol Szmyd (PL) 11, 5. Jordy Loftus (AUS) 9, 6. Adam Nejezchleba (CZ) 9 (1 2 2 3 1), 7. Leon Klasson (S) 9, 8. Cooper Rushen (GB) 6 9. Janek Konzack (D) 6, 10. Nicolas Hohlbein (USA) 6, 11. Zoltan Lovas (H) 6, 12. Carlos Gennerich (D) 5, 13. Res Thies Schweer (D) 3, 14. Kevin Melato (I) 3, 15. Lisandro Lobos Modon (ARG) 2, 16. Silvar Avi (EST) 1, 17. Matys Sambarrey (F) 1, 18. Res Mike Jarczewski (D) 1
semifinále SGP3 2:
1. William Cairns (GB) 15, 2. Beau Bailey (AUS) 14, 3. Jacob Bolcho Pedersen (DK) 13, 4. Jamil Elias Jensen (DK) 11, 5. Maksymilian Kostera /PL) 9, 6. Casper Appelgren (S) 9, 7. Karel Průša (CZ) 7 (3 1 F 1 2) , 8. Noah Urda (F) 7, 9. Tilen Bračko (SLO) 6, 10. Kensei Matsudaira (USA) 6, 11. Res Carl Wynant (D) 4, 12. Imre Vigre (N) 4, 13. Res Magnus Rau (D) 3, 14. Seth Norman (GB) 3, 15. Oskar Evertsson (S) 3, 16. Zachar Lustjuk (UA) 2, 17. Andre Damian (ROM) 1, 18. Lester Matthijssen (D) 0
Zlatá trofej FIM žen:
1. Celina Liebmann (D), 2. Nynke Sijbesma (NL – DMSB), 3. Anika Loftus (AUS), 4. Jenny Apfelbeck (D), 5. Rachel Hellowell (GB), 6. Patricia Erhart (D), Katie Gordon (GB), 8. Audrey Dupuy (F), 9. Hannah Grunwald (D), 10. Mascha Schwend (D), 11. Micaela Bazan (ARG)
Odvážné dívky prvně závodily jen ve svém vlastním šampionátu | foto Petra Zahradníčková

Štěstěna si neoblíbila české boxy

Mühldorf – 16. června
Erik Riss vyhrál challenge o finálovou část mistrovství světa na dlouhé dráze pro příští rok. Ve druhé sérii nebodoval, ale v ostatních případech neznal nic jiného než vítězství. Mezi postupovou pětici se nedostal ani jeden z české dvojice. Desátému Janu Mackovi a jedenáctému Hynku Štichauerovi nebyla štěstěna příliš nakloněna.

Pětice postupujících: zleva Chris Harris, Zach Wajtknecht, Erik Riss, Kenneth Kruse Hansen a Daniel Spiller | foto FIM – Jesper Veldhuizen

 

„Oba bojovali hodně,“ říká na adresu obou českých reprezentantů Zdeněk Schneiderwind. „Ale bohužel štěstíčko se otočilo jak proti Hynkovi, tak proti Mácovi. Hynek upadl z prvního místa ve čtvrtém kole. Máca zase dvakrát blbě zařadil, jinak se dnes s dlouhou dráhou srovnal velice dobře. Je to velká škoda, protože na postup měli oba dva. Takový je ale sport.“

Jan Macek se na dlouhé neztratil | foto Zdeněk Schneiderwind
1. Erik Riss, D 4 0 4 4 4 4 24
2. Zach Wajtknecht, D 4 4 4 3 4 3 23
3. Kenneth Kruse Hansen, DK 2 4 2 4 4 3 2 21
4. Chris Harris, GB 4 4 4 3 4 3 1 23
5. Daniel Spiller, D 3 3 3 2 1 2 0 14
6. Henry van der Steen, NL 2 3 3 2 2 2 14
7. Dave Meijerink, NL 0 4 3 2 3 1 13
8. Stephan Katt, D 2 3 1 4 3 0 13
9. Jesse Mustonen, FIN 3 0 2 4 3 1 13
10. Jan Macek, CZ 3 0 4 2 3 E 12
11. Hynek Štichauer, CZ 4 3 X 3 1 11
12. Mathias Tresarrieu, F 2 2 2 1 2 9
13. Mika Meijer, NL 1 2 3 0 1 7
14. Max Dilger, D E 1 1 3 2 7
15. Jacob Bukhave, DK 1 2 2 1 1 7
16. Henri Ahlbom, FIN 3 2 1 0 E 6
17. Jordan Dubernard, F 0 1 1 0 2 4
18. Andy Appleton, GB E 1 0 1 E 2
19. Nigel Hummel, NL 1 1 – – – 2
20. Thomas Valladon, F 1 X 0 0 E 1
21. Julian Bielmeier, D (res) 1 1
22. Mario Niedermier, D (res) 0 0 0

<br<