Přebor stále zůstává na východní polovině země

Svitavy – 21. června
Po březolupském závodě minulou sobotu neopouští český přebor východní část republiky. V neděli od čtrnácti hodin má na programu své čtvrté kolo ve Svitavách. Z personálního hlediska nejde o ideální termín. Na druhou stranu sportovní komise přišla s atraktivním rozpisem, jenž bude gradovat až v samém závěru.

 


Tipujte:

Kdo vyhraje přebor ve Svitavách?

View Results

Loading ... Loading ...

Hynek Štichauer patří mezi favority | foto Karel Herman

Karel Průša, neúnavný harcovník po juniorských a přeborových štacích se svou dvěstěpadesátkou, startuje v SGP3 v Teterowě. Jan Macek zase hned včera z Markéty vyrazil do francouzského St. Macaire, kam přeložili propršené semifinále na travnaté dráze z Loppersumu.

Z trojlístku českých juniorů, kteří zítra pojede evropské  dvojice v Pile, dorazí jen Jaroslav Vaníček. Jan Jeníček se chystá na zkoušky ve škole, Matouš Kameník se po náročné závodní šňůře tento týden rozhodl pro relax.

A tak bychom mohli jmenovat dál a dál. Na neděli se přihlásilo deset závodníků. Startovní listina je ale přesto pestrá, jak je u soutěže dobrým zvykem. Jakoby šlo o detailně propracovaný modýlek standardního klání.

V neděli pojedou jak David Hofman (bílá), tak Jan Hlačina (modrá) | foto Karel Herman

Za dané situace by bylo nesmírně pošetilé trvat na klasickém rozpisu. Nejprve se pojede deset jízd základní části. Každý z účastníků vyjede na ovál čtyřikrát, pokaždé s jinou barvou povlaku. Nejlepší osmičku čeká dvojice semifinálových jízd. První dva z každé z nich zamíří do finále.

Výsledek finálové jízdy určí konečné pořadí jejich účastníků. Od pátého do desátého místa se určujícím kritériem stane pořadí po desáté jízdě.

Startovní listina svitavského přeboru tuto neděli:

1 Jan Hlačina, Pardubice
2 Hynek Štichauer, Pardubice
3 Dominik Hrbek, Pardubice
4 Bruno Belan, Slaný
5 Petr Marek, Praha (250 ccm)
6 Jaroslav Vaníček, Praha
7 Jaroslav Petrák, Pardubice
8 David Hofman, Pardubice
9 Radek Bambuch, Kopřivnice
10 Filip Kasan, SK – Žarnovica