Kostěnice slaví jubileum

Kostěnice – 30. června
Tuto sobotu bychom měli v Kostěnicích slavit malé jubileum, a sice už dvacátý Srandamač! Je to tak, je to už skoro sedmiletá historie a tak se do ní alespoň letmo podívejme.

Rekordní sezóna 2019

Loni se v Kostěnicích proháněl i Hynek Štichauer | foto Eva Palánová
V listopadu 2014 se v Kostěnicích proháněl i Hynek Štichauer | foto Eva Palánová

První zápis přišel 31. října 2015, i když o rok dříve 8. listopadu se na tomto oválku konala rozlučka se sezónou náhradou za Becher cup, ale to se jezdilo ještě bez bodování a spíše se trénovalo, než opravdu závodilo.

Další roky už byly bohatší. Roku 2016 se konaly dva, napřesrok už čtyři, v sezóně 2018 pak tři Srandamače. Pak přišel rekordní rok 2019, kdy se konalo neskutečných pět Srandamačů! Některé z nich dokonce i za účasti špičkových českých jezdců. Může se vůbec podařit tenhle rok vyrovnat nebo dokonce překonat?

Kostěnice budou mít dvacátý Srandamač | foto Karel Herman

Jenže pak přišly dvě léta plná omezení a snahy rádoby odpovědných politiků zlikvidovat veškerý hlavně nevrcholový sport a tak se v roce 2020 podařilo uspořádat pouze jeden a v loňském roce dva Srandamače. Podíl na tom kromě plukovníků a samozvaných epidemiologů mělo i počasí, které několikrát zaúřadovalo a snahu a práci pořadatelů zmařilo s důsledností demoliční čety.

 

Dvacátý závod

Letos jsme začali brzy a první letošní závody se v Kostěnicích konaly 30. dubna, což je vůbec nejčasnější termín, kdy se podařilo Srandamač uspořádat.

Drama letošního dubnového závodu – Patrik Linhart se vnějškem dere před Daniela Halamku | foto Eva Palánová

Teď v sobotu od 12 hodin bude prezence a trénink a od třinácti hodin druhé letošní závody. Dráha je připravena a jak už jsme psali, stejně tak i kropička. Jako vždy mohou závodit jezdci všech kubatur a výkonnosti a samozřejmě i flattrekáři.

Pro vaše případné dotazy platí kontaktní telefon na Dana Macla – 602 831 642. Určitě neodkládejte svou účast na příště, cesty počasí a ostatních okolností jsou nevyzpytatelné.

Ostatně v nemocnicích leží už neskutečných 179 lidí s covidem a potkat v pražském metru jedince s respirátorem navzdory tropickému vedru není nikterak exotické.