Okolnosti prosily startovní listinu nedělní prvoligové derniéry

Žarnovica – 25. září
Závěr první ligy se zdál být formalitou. Pražská Markétě sice po třech letech vítězných závodů klopýtla ve Svitavách, ale hned vzápětí v Kopřivnici dala jasně svému moravskému arcirivalovi najevo, kdože bude v nižší české lize pánem. Jenže mezitím přišla o své čtyři velké postavy. A tak si Kopřivnice při zítřejším vyvrcholení soutěže v Žarnovici troufá.

 


Tipujte:

Kdo vyhraje nedělní první ligu v Žarnovici?

View Results

Loading ... Loading ...

Jakub Valkovič je jediným Slovákem v žarnovickém týmu

Je to o bod, o malý i velký. Praha je zatím první, Kopřivnice druhá. Jenže Jan Kvěch a Petr Chlupáč jedou juniorské mistrovství světa v Krosnu, Jan Macek a Filip Hájek jsou zraněni. Po boku Daniela Klímy se objeví Pavel Kuchař a Jaroslav Vaníček.

Jenže ani Kopřivnice není prosta personálních problémů. Z rodinných důvodů se jí omluvil Josef Franc, kterého nahradí Lars Skupieň. Pomáhat Moravanům porazit Prahu alespoň o dva body budou Martin Málek a vlastní odchovanci Jakub Sazovský a Radek Bambuch.

Pardubice přijedou bez Hynka Štichauera, jenž se se zlomeným palcem soustředí na úterní Březolupy. Tým vytvoří Jaroslav Petrák s mladíky Danielem Šilhánem a Janem Jeníčkem. Čtyři muže do sestavy nahlásili pouze domácí, jejichž tým se během necelého roku prakticky rozpadl na prach.

Zbyl jen Jakub Valkoviš, vedle něhož pojedou Ondřej Smetana, Rakušan Sebastian Kössler a jeho krajan veteránského věku Anton Wannasek.

Oficiálně nahlášené sestavy nedělní první ligy v Žarnovici:

SC Žarnovica: 1 Ondřej Smetana, 2 Jakub Valkovič, 3 Sebastian Kössler (A), 13 Anton Wannasek A – SMF)
AK Markéta Praha: 4 Daniel Klíma, 5 Pavel Kuchař, 6 Jaroslav Vaníček, 14 neobsazeno
AK PD Walbo Kopřivnice: 7 Lars Skupieň, 8 Jakub Sazovský, 9 Martin Málek, 15 Radek Bambuch
AMK ZP Pardubice: 10 Jaroslav Petrák, 11 DANiel Šilhán, 12 Jan Jeníček, 16 neobsazeno

Foto: Karel Herman