Mariánské Lázně budou v jednom dni o týden později

Mariánské Lázně – 13. srpna
Plochodrážní termíny se po celé Evropě mění s frekvencí českých ministrů zdravotnictví. Protože se 11. září uskuteční německý šampionát na dlouhé dráze, byl posunut termín mistrovství republiky na dlouhé dráze v Mariánských Lázních. Pojede se spolu s veteránskou sérií až o týden později, tedy v sobotu 18. září, zatímco v původní datum zůstává stopětadvacítkám pro jejich šampionát na krátké dráze.

 

Josef Franc bude svůj loňský titul obhajovat až o týden později

Evropský šampionát ve Werlte plánovaný na osmnáctého září byl totiž zrušen kvůli limitům divácké účasti. Není jisté, zda se letos vůbec uskuteční, naopak se proslýchá o zájmu Poláků uspořádat světový šampionát družstev…

Po uvolněném datu se ochotně natáhly Mariánské Lázně. Mistrovství republiky by mělo mít patnáct účastníků. Formule evropské série veteránů není známá, protože Angličané po odchodu z EU potřebují zvláštní formulář k účasti.
Startovní listinu má pod svým palcem opět Karel Kadlec, který prosí všechny české zájemce o start ať již v šampionátu republiky či veteránech o potvrzení na telefonním čísle 602 427 182.

Foto: Pavel Fišer