První liga v Praze startuje zítra na druhý pokus

Praha – 14. června
První liga v Praze měla mít svůj první díl za sebou i dle revidovaného kalendáře. Nicméně fanoušci nakonec mohou být spokojeni. Zatímco v dubnu by za vstupní bránu Markéty nemohli, zítra jim ve vstupu pořadatelé bránit nebudou. Musí se sice prokázat negativním testem i certifikátem o bezinfekčnosti, ale čeká je skvělá podívaná.


Tipujte:

Kdo vyhraje první ligu na Markétě?

View Results

Loading ... Loading ...

Čtveřice manažerů se svými sestavami pochlubila již během dopoledne, ačkoliv řády stanoví oficiální uzávěrku až čtyřiadvacet hodin před začátkem závodu. Pražané staví trojici svých elitních juniorů, tedy Jana Kvěcha, Petra Chlupáče a Daniela Klímu. Jejich náhradník bude Filip Hájek, jehož zítra večer čeká jeho první letošní závod.

Pražská Markéta v české první lize již tři sezóny neprohrála jediný podnik. Takový primát působí na jejich soupeře jako rudý hadr na býka. Kopřivnice dorazí jen ve třech. Stejně jako loni se bude opírat o Josefa France, Martina Málka a svého odchovance Jana Macka.

Václav Milík dnes závodí v Krosně a pozítří jej čeká odložené evropské finále v Bydhošti. Závodů má dost a na rozdíl od dubna není důvod posílat jej za nimi do české první ligy. Vesty s bílým koníkem obléknou Jaroslav Petrák, Hynek Štichauer, Daniel Šilhán a Jan Jeníček, jehož čeká debut v sedle pětistovky.

Nebezpečně se tváří i žarnovický tým. Ze Slovenska dorazí pouze Jakub Valkovič. Spolu s ním nastupuje tandem Eduard Krčmář – Ondřej Smetana. Hlavnímu závodu bude předcházet odpolední šampionát stopětadvacítek na malé Markétě, na jehož definitivní startovní listinu se zatím čeká.

Oficiálně nahlášené sestavy:

AK Markéta Praha: 1 Jan Kvěch, 2 Petr Chlupáč, 3 Daniel Klíma, 17 Filip Hájek
AK PD Kopřivnice: 4 Josef Franc, 5 Martin Málek, 6 Jan Macek, 14 neobsazeno
AMK ZP Pardubice: 7 Jaroslav Petrák, 8 Hynek Štichauer, 9 Daniel Šilhán, 15 Jan Jeníček
SC Žarnovica: 10 Eduard Krčmář, 11 Ondřej Smetana, 12 Jakub Valkovič, 16 neobsazeno
Již celé tři roky pražská Markéta v první lize neprohrála jediný závod

Foto: Eva Palánová