Na evropské challenge v Kršku neodjede žádný Čech

Pardubice – 5. května
Že v prvních dvou kolech letošního přeboru o Pohár AČR jde o hodně, je zhola zbytečné zdůrazňovat. Nominační bitva o reprezentaci je teprve ve své půlce, ale jedna věc je jasná. V evropském challenge v Kršku se nepředstaví žádný Čech. Slovinský klub totiž nesmí svůj stadión otevřít divákům, takže předevčírem svůj velký podnik odvolal. Na své facebookovém profilu přitom spekuloval o jeho přesunu do Pardubic.


Tipujte:

Označte trojici nejlepších pardubického přeboru:

View Results

Loading ... Loading ...

Jan Kvěch přijede do Svítkova jako leader aktuální klasifikace přeboru

Dle Slovinců by se v Pardubicích mělo jet ve stejný den, nicméně ani FIM Europe, ani AMK Zlatá přilba podobné hypotézy nepotvrdily. Navíc dnešní aktualizace evropského plochodrážního kalendáře přináší jen odvolání červnového semifinále na trávě v Bielefeldu a za pořadatele challenge SEC je stále uváděno Krško.

Martin Málek (červená) útočí na Ondřeje Smetanu (bílá)

Nezbývá než čekat na oficiální potvrzení a věřit, že na šprochu ze Slovinska bude pravdy mnohem více než trochu. Každopádně česká kvalifikační bitka pokračuje dnes v podvečer ve Svítkově. Zatím si vrch drží Jan Kvěch, do evropského challenge však má postoupit nejlepší senior. A jím je Josef Franc.

Hynek Štichauer by se dozajista rád usmíval i po dnešním druhém přeboru

Bodové rozdíly mezi závodníky jsou však stále marginální. Včera na Markétě nepodávali skvělé výkony jen zmiňovaní Pražané, ale při vzpomínce na jejich souboje s Petrem Chlupáčem, Danielem Klímou, Eduardem Krčmářem či Hynkem Štichauerem se dá opět očekávat neméně úchvatná podívaná.

Bude mít jen jedinou chybu. Ochozy bez diváků mu nepropůjčí správné kulisy.

Petr Chlupáč (modrá) v souboji s Josefem Francem (bílá) a Eduardem Krčmářem (červená)

Foto: Karel Herman, Pavel Fišer a Kiril Ianatchkov