Začíná jít do tuhého

Pardubice – 16. září
Když včera padal soumrak, vše nasvědčovalo, že svou sestavu na dnešní třetí extraligové kolo v Pardubicích změní pouze Blažej Skrzeszewski. Již minulý týden se dohodl s Danielem Bewleyem, že se ze Švédska bude stejně jako minulý týden vracet via Česká republika. Polský kouč INTERTEAMu spolu s Vladimírem Vopatem dumali, zda vystřídá Daniela Kaczmarka či Marka Levišina. Jenže pak přišla rozjížďka s číslem sedmnáct. Slánský Jan Macek si v ní zlomil klíční kost a improvizovat museli také Milan Mach a Lubomír Vozár.


Tipujte:

Kdo vyhraje dnešní extraligu v Pardubicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Operativní juniorská záměna

Daniel Klíma, sotva projel cílem sedmnácté jízdy, pospíchá na pomoc zraněnému Janu Mackovi

Řády ukládají manažerům povinnost nahlásit svou nominaci čtyřiadvacet hodin před konkrétním závodem. Jenže včera v osmnáct hodin byl liberecký mítink těsně za polovinou. Sportovní komise proto vyšla koučům vstříc s možností nasadit závodníky pro Pardubice až po závěrečné rozjížďce.

Osudová rozjížďka s číslem sedmnáct ukázala moudrost takového řešení. Jan Macek skončil v nemocnici a v ten okamžik bylo jasné, že se Jakub Valkovič vrací z pardubického hostování nazpět do Slaného.

Slánská trojka Zdeněk Simota, Eduard Krčmář a Jakub Jamrog zůstává v sestavě i dnes

Milan Mach si pohrával s myšlenkou pozvat druhého cizince, ale nakonec vsadil na osvědčenou filozofii. Vedle Jakuba Valkoviče se tak dnes večer v Pardubicích objeví stejná trojice jako ve dvou předchozích extraligách, tedy Eduard Krčmář, Jakub Jamrog a Zdeněk Simota.

Výměna juniora je jedinou změnou rovněž v pardubickém týmu. Lubomír Vozár nechává v sestavě Andrzeje Lebeděvse, Hynka Štichauera, Jaroslava Petráka a Václava Milíka. Stejná zůstává i strategie. Kapitán bílých koníků je náhradníkem, což nedává velký prostor pro Jaroslava Petráka, aby projížděl vraty depa na ovál.

Zleva Petr Chlupáč, Ondřej Smetana, Pavel Kuchař, Jan Kvěch, Zdeněk Holub a Josef Franc, aneb pražský benjamínek se dnes v pardubické sestavě vrací do nejlepší společnosti

Zato Pavel Kuchař si zazávodí naplno. Pardubická volba pražského benjamínka je za současné situace jedině logická. Svým debutem si prošel již ve Slaném, včera v Liberci jej Tomáš Topinka v honbě za obhajobou titulu nechal stát. Dnes večer jej čeká pět rozjížděk, protože Pardubice nemohou nijak obejít reglement, že za povinného juniora AČR musí nastoupit jedině jiný junior.

 

Hraje se o medaile

Není vyloučeno, že přijde den, kdy INTERTEAM bude divákům děkovat z pódia

Ve třetím závodě vyšší české divize začíná jít do tuhého. Praha má na čele jednobodový náskok před Slaným, který si udržuje jednobodový odstup od Pardubic. Je více než pravděpodobné, že se zlaté medaile budou houpat na krcích závodníků těchto týmů.

INTERTEAM je po dvou posledních příčkách již ze hry. V tomto případě je možné jen litovat, že když již byla extraliga ořezána na polovinu, situace okolo koronaviru stála za verdiktem zrušit plánované finále. Ale termínů je málo, chcete-li být na všech závodech, jste stále na cestách. A ruku na srdce, v kom nebyla v březnu malá dušička, zda Vánoce nepřijdou dříve než začátek nové plochodrážní sezóny?

S Dánem Matiasem Nielsenem se Tomáš Topinka trefil do černého

Každopádně INTERTEAM nemusí zůstat na chvostu na vždy. Včerejšek přinesl více než pádný důkaz. Žolíkové maximum Marka Levišina v rozjížďce s číslem třináct mělo na tým stejný účinek jako na rozstříleného hrdinu počítačové hry, když se napije z virtuálního elixíru síly. A že ve hře jsou i jiné medaile než zlatá, poznával Vladimír Vopat již před rokem.

Dnes bude Marko Levišin opět náhradníkem, zatímco Daniel Bewley střídá svého jmenovce Kaczmarka v základní sestavě. Zbytek je standardní a složený z pražských závodníků Zdeňka Holuba, Filipa Hájka a Daniela Klímy.

Václava Milíka čeká dnes minimálně pět, možná šest rozjížděk

Právě po něm včera zálibně pošilhával Tomáš Topinka. Náramně by se mu hodil do týmu, který se včera probil na hrot tabulky. Nicméně s Matiasem Nielsenem, jehož ještě předevčírem prakticky ani neznal, se trefil do černého. A navíc včera naplno nevyužil náhradníka Jana Kvěcha. O jaký potenciál jde, by mohl vyprávět i Václav Milík, když pražský junior před ním řítil vstříc šachovnicové vlajce v rukou Romana Dolečka.

Dán oblékne pražskou vestu také dnes a spolu s Petrem Chlupáčem, Ondřejem Smetanou, Josefem Francem a Janem Kvěchem se postará o primát jediného družstva, jež oproti Liberci nezměnilo své složení. Jaké to bude dnes na dráze, je prozatím ve hvězdách. Až budou stát na temné obloze nad pohasínajícím Svítkovem, budeme mít jasno také my.

Oficiálně nahlášené sestavy:

AMK ZP Pardubice: 1 Andrzej Lebeděvs (LAT), 2 Pavel Kuchař (Praha) (junior AČR), 3 Hynek Štichauer, 4 Jaroslav Petrák, 17 Václav Milík
AK Slaný: 5 Jakub Jamrog (PL), 6 Zdeněk Simota, 7 Eduard Krčmář, 8 Jakub Valkovič (SK) (junior AČR)
AK Markéta Praha: 9 Petr Chlupáč (junior AČR), 10 Ondřej Smetana, 11 Matias Nielsen, 12 Josef Franc, 19 Jan Kvěch
SC INTERTEAM: 13 Zdeněk Holub, 14 Filip Hájek, 15 Daniel Klíma (junior AČR), 16 Daniel Bewley (GB), 20 Marko Levišin
Pardubičané včera v Liberci: Jaroslav Petrák, Václav Milík, Andrzej Lebeděvs, Jakub Valkovič, Lubomír Vozár a Hynek Štichauer

Foto: Petr Čunek