Adam Bednář vyhrál oba mistrovské plochodrážní závody

Divišov – 5. září
Po pátečním závodě v Pardubicích se mistrovský flat track přesunul do Divišova. Ve středočeském městečku měl však plochodrážní doprovod. Postaraly se o něj nižší kubatury v rámci svých mistrovství republiky. Krátká dráha stopětadvacítek již dopoledne, zatímco dvěstěpadesátky byly vloženy mezi hlavní odpolední závod. Oba podniky měla však jediného vítěze, Adama Bednáře.

Vojtěch Šachl, Adam Bednář a Karel Průša stojí na pódiu stopětadvacítek

Revanš ve finále A

Pozoruhodné věci se děly již dopoledne. V rozjížďce s číslem jedna se utkali suverén divišovské dráhy Vojtěch Šachl a Matouš Kameník. Ten se po dlouhé rekonvalescenci lyžařského úrazu vrátil pardubickým pódiem. Nyní famózně dotíral na soupeře, ale nakonec se zahákl do motocyklu Tonyho Katry. Oba vyjeli z dráhy, ale vyloučen byl pochopitelně divišovský navrátilec.

Poté byl s přehledem první Adam Bednář, ve třetí jízdě prokázal dobrou formu Matěj Frýza. Trojky inkasovali také Josef Novotný, lepšící se nováček Oliver Schmid a Karel Průša. Úvodní triumf však dokázali obhájit jen dva borci. Vojtěch Šachl v rozjížďce s číslem sedm, když na svém štítě nechal Matěje Frýzu. A rychlík Adam Bednář opanoval jedenáctou jízdu.

Adam Bednář vede finále A před Vojtěchem Šachlem a Karlem Průšou

Další trojky na kontech obou leaderů přistály ve třetí sérii. Vojtěch Šachl se stal suverénem třinácté jízdy, avšak rozjížďka s číslem patnáct přinesla další velké drama. Matěj Frýza totiž vehementně šel po Adamovi Bednářovi, nicméně porazit jej nedokázal.

Oba neporažení na sebe narazili v devatenácté jízdě. Jejich start byl raketový, ale Vojtěch Šachl porazil Adama Bednáře. Protože po základní části bylo hodně bodových rovností, před finálovou částí se konalo pět rozjezdů.

Oba suveréni se pochopitelně potkali ve finále A. V něm vyhrál Adam Bednář, Vojtěchovi Šachlovi zlobila spojka. Na pódium závodu ranku mistrovství republiky prvně vystoupil Karel Průša, který prve v rozjezdu o postup zvítězil nad Josefem Černým.

Jaroslav Vaníček, Adam Bednář a Bruno Belan stojí na pódiu dvěstěpadesátek

Druhé vítězství dne

Z devíti svých dnešních rozjížděk nevyhrál Adam Bednář jenom jednu jedinou

Shodou okolností se dva nejlepší ze stopětadvacítek utkali v rozjížďce s číslem jedna dvěstěpadesátek. Ukázali pěkný duel, za něhož by se nemuseli stydět ani největší plochodrážní esa. Adam Bednář byl ale rychlejší a tři body inkasoval on.

Pád sebral Vojtěchu Šachlovi druhé dnešní pódium

Druhou jízdu s přehledem vyhrál Jaroslav Vaníček. Bruno Belan se po zotavení opět potkal s formou a sveřepě Pražana proháněl. Musel však kvitovat porážku stejně jako v rozjížďce s číslem tři, kdy se oba opět potkali. Ostatně i Adam Bednář vzápětí po raketovém startu porazil Vojtěcha Šachla podruhé.

Svou vítěznou sérii prodloužil i do páté jízdy, kde za sebou nechal Jaroslava Vaníčka. Zato Vojtěch Šachl prožíval smůlu. Páska šesté jízdy letěla vzhůru současně s jeho wheelie, po němž závodník vypadl ze sedla. Lékařský personál byl vmžiku na místě, avšak závodník odešel do depa po svých.

Bruno Belan měl konečně opět svůj den

Jeho diskvalifikaci využil Bruno Belan triumfem ve stylu start – cíl. V sedmé jízdě Adam Bednář porazil Jaroslava Vaníčka podruhé a s dvanácti body se mohl těšit na druhou dnešní cestu na nejvyšší stupínek pódia. Nakonec si Vojtěch Šachl spravil chuť porážkou Bruna Berana, ale místo na stupních vítězů se pro něho nenašlo.

16. Štěpánka Nyklová, Slaný 1 1 2 1 3 8

O účastnících finálových rozjížděk rozhodla série pěti rozjezdů: o finále E pětibodoví – Petr Marek, Štěpánka Nyklová; o postavení na startovním roštu finále E šestibodoví – Matouš Kameník, Antonín Pták; o volbu postavení na startovním roštu finále D – Štěpán Ševčík, Tony Katra, Marián Jirout; o postavení na roštu finále C – Oliver Schmid, Josef Novotný, Dominik Hrbek; o finále A – Adam Bednář, Karel Průša, Josef Černý

8. Juraj Šuška, SK – Žarnovica 8 9 8 8 8 41

Poznámka: body se přidělují dle klíče 20 – 18 – 16 – 14 – 12 – 10 – 9 – 8 – 7 – 6 – 5 – 4 – 3 – 2 – 1 – 0