Dnešní trénink přivedl na ovál další závodníky

Pardubice – 6. května
Roman Šmucler, prezident České stomatologické komory, dnes udělal radost Čechům informací o konci povinnosti nošení roušek zároveň s uplynutím nouzového stavu 17. května. Jan Hamáček, předseda Ústředního krizového štábu, jej vzápětí setřel, že k takové dohodě nedošlo. Ať tak či onak, dnes se trénink v Pardubicích konal bez možnosti, že by se na něho přišli podívat diváci. Stejné to zůstane rovněž třetího června, kdy by ve Svítkově měl startovat přebor před prázdnými tribunami.

Svítkov hostil třetí letošní trénink
Jaroslav Petrák dnes zahájil letošní sezónu

Již třetí týden v řadě ve Svítkově nechyběl Hynek Štichauer, jenž opět pomáhal v boxu Daniel Šilhána, který se pořádně rozjel až ke konci tréninku. Potřetí nechyběl ani Petr Chlupáč. Podruhé do Pardubic přibyli Ondřej Smetana, Jan Macek a Daniel Klíma. Vůbec prvně letos své motocykly osedlali Jaroslav Petrák a Filip Hájek. Po týdnu se vrátil také Jan Kvěch.

Pětistovku dnes vůbec prvně vyzkoušel Jan Jeníček. A do akce se dostali rovněž Jaroslav Vaníček a Jan Hlačina, kteří sedlali dvěstěpadesátky. V Pardubicích se bude trénovat také příští středu a ke slovu by se měla dostat rovněž velká dráha v Chabařovicích.

Kuloáry prosakovaly zprávy o prvním závodě v Čechách. Půjde o přebor, pojede se v Pardubicích ve středu 3. června, přičemž vzhledem k doposud platným omezením nebude akce přístupná veřejnosti.

Dnes trénoval také Filip Hájek

Foto: Daniel Šilhán st.