Češi a Slováci v akci 330

Uplynulý víkend na českých oválech byl mimořádně výživný a diváci museli odcházet navýsost spokojeni ze Štětí, Pardubic i Divišova. Nicméně konec sezóny je tu, a ačkoliv nás v České republice ještě čekají závody, konec října s sebou přináší přece jen i konec sezóny. Tato pravda platí i pro zahraničí, byť se v sobotu čeští plochodrážníci představili na pouťácích v Německu a Rakousku.

 

Německý Wittstock hostil Race of the Night, který nakonec vyhrál Mathias Thörnblom, jenž za sebou do cíle finálové jízdy přivedl Tobiase Busche, Marcina Nowaka, Dominika Mösera, Marcina Koscielskeho. Zdeněk Holub závod nedokončil a zůstal klasifikovaný jako čtrnáctý (2 F – – -).

V rakouském St. Johann im Pongau se mělo jet již o týden dříve, ale přesun vinou počasí dostal do startovní listiny také české jméno, jež v původním termínu skloňovali při českém finále v Březolupech. Zdeněk Simota (3 1 1 1 3) skončil osmý. Cílem finále proburácel jako první Michael Härtel před Danielem Gappmaierem, Matiasem Nielsenem a Norbertem Magosim.

Zdeněk Holub uzavřel letošní sezónu ve Wittstocku

Ilustrační foto: Karel Herman