Češi a Slováci v akci 323

V týdnu, který právě skončil nás v Čechách, bavili pouze kolibříci ve dvou skvělých pohárových závodech na malé Markétě. V Žarnovici mohli jít po týdnu opět na závody zásluhou poháru přátelství. Nicméně hlavní pozornost byla upřena především na evropské soutěže. V Balakovu cinklo stříbro Václavu Milikovi, Eduardu Krčmářovi a Ondřeji Smetanovi, v Rovně chyběl Janu Kvěchovi bodík. Dnešní kompilace magazínu speedwayA-Z vás ovšem zavede pouze na dva polské závody.

 

Václav Milík se vrátil do sestavy Wroclawi

V zemi našich severních sousedů se ve čtvrtek vůbec poprvé objevil Václav Kvěch. Využil nabídky Filipa Šitery ke startu s dvouventilovou Jawou v posledním díle Nice Cupu v Rybniku. Určitě si závod užil, protože spolu s Andrejem Rozaljukem stál na druhém stupínku pódia. Skóroval čtyřmi body (1 1 1 1). Vyhráli Lotyši Ernest Matjušonok a Francis Gusts, dívčí tandem Celina Liebmann – Sindy Weber (0 E 0 0) byl čtvrtý.

Včera večer odstartovalo semifinále play-off polské extraligy. Zielona Gora doma porazila Wroclaw 48:42. Pro domácí dobyl Martin Vaculík dvanáct bodů (3 2 3 3 1). Do sestavy hostů se vrátil Václav Milík, který by se dle polských médií měl příští rok stát posilou Toruně, která sestoupila do první ligy. Pardubický kapitán inkasoval sedm bodů s jedním bonusem (2 2 0 3 0).  Ve druhém semifinále je blíže postupu Leszno, jež na výjezdu do Czestochowe zvítězilo 38:52.

Ilustrační foto: Karel Herman