Jan Klauz už zase skáče přes lavice

Divišov – 18. srpna
Nedělní finále evropského poháru dvěstěpadesátek vidělo také vcelku slušný počet českých ledařů. David Lizák, Robert Růžička a Jiří Wildt se zapojili coby pořadatelé. Jan Klauz dorazil za řidítky motocykly s vnukem na tandemu. Oběma bylo velké vedro, takže odjeli, aniž by si stačili poslechnout dánskou hymnu na počest Jespera Knudsena. Nicméně ledařský dědeček se ještě předtím stačil magazínu speedwayA-Z svěřit, že se ve svém věku učí skákat přes lavice.

 

Jan Klauz již přemítá o blížící se sezóně na ledech

Uplynulý týden totiž se svým vnukem strávil v Jiníně, aby se na sobotu přesunuli na další motokrosovou trať do Třebíze. „V šedesáti se učím skákat přes lavice,“ komentoval Jan Klauz svůj tréninkový program v terénu.

Motor jeho ledařského speciálu je u ladiče, o převodovku se postará Antonín Klatovský, ale jak se jinak chystá na zimu, v níž by se konečně mohl zapsat na seznam českých mistrů ledové dráhy? „Ruský kempy jsou už plný,“ svěřoval se. „A hlavně je to tam drahý. Švédsko se uvidí, ale jestli Franky bude trénovat jen v Rusku jako loni, bude to těžký domlouvat. Možná by se ale dalo dohodnout s Fiňáky…“

Foto: Karel Herman