Češi a Slováci v akci 313

Minulý týden byl na českých oválech pořádný šrumec. Polské dvojice v Pardubicích, česká extraliga ve Slaném, evropské devatenáctky v Plzni a konečně domácí šampionát dvojic. Josef Franc v nich získal svůj druhý letošní titul, zatímco jeho parťák Jan Kvěch se mezi mistry pětistovek zapsal na stejném místě, kdy předloni vyhrál s čtvrtlitrem.  Avšak ani zahraniční ovál nebyly prosty akce našich borců. A protože je pondělí, pojďme se na ně podívat.

 

Po středečním Slaném měl Václav Milík poměrně naspěch. Čekala ho cesta do Švédska, kde ve čtvrtek prvně posílil Indianernu Kumla, která doma zvítězila mad Piraternou Motala vysoko 57:33. Pardubický kapitán vyjezdil pět bodů se třemi bonusy.

Tradiční German Open v Olchingu se ve stejný den stalo kořistí Martina Smolinskeho, s nímž stáli na pódiu Sam Masters a Peter Ljung. Zdeněk Simota (1 0 0 1 ex) skončil čtrnáctý.

Josef Franc skončil druhý v Altripu

Ve čtvrtek v Altripu pořádali 66. závod na dlouhé dráze. Zvítězil v něm Mathieu Tresarrieu, za nímž Josef Franc (5 5 4 4) zaostal o dva body. Martin Málek (4 1 4 5) obsadil čtvrtou příčku. Zvláštní jízda o Zlatého Římana přinesla pořadí Mathieu Tresarrieu, Josef Franc, Stephan Katt, Max Dilger, Martin Málek a Andy Appleton.

„Dobré,“ bilancoval závod Martin Málek. „Ale pokazil jsem jednu jízdu. Pak byla dodatková rozjížďka o Římana. Tam to bylo suché, měl jsem pátou pozici a neodstartoval jsem. Čtyři kola jsem jezdil v prachu, pak jsem předjel aspoň Andyho.“

Včera už byl Václav Milík opět v Polsku. Jeho Wroclaw porazila Czestochovou vysoko 56:34 a připsala si i bonus za lepší skóre vzájemných utkání (105:75). Pardubický kapitán skóroval šesti body se dvěma bonusy (2 1 0 3). Zielona Gora doma podlehla Lesznu 43:47 a také celkově 82:98. Martin Vaculík inkasoval osm bodů a bonus (3 0 2 1 2). Ve druhé lize Poznaň doma zničila Pilu 58:32 a díky sumě bodů z obou duelů 98:32 inkasovala do tabulky také bonus. Eduard Krčmář jí vyjel pět bodů (1 3 1 0).

Foto: laskavostí Josefa France