Češi a Slováci v akci 282

Jedinou, ale zato obrovskou plochodrážní událostí minulého týdne na našich oválech byl pardubický super víkend. Nicméně plochodrážní fanoušky žádný větší odpočinek nečeká. Dnes je na programu Memoriál Luboše Tomíčka a o víkendu vyvrcholí první liga v Žarnovici a mistrovství republiky jednotlivců v Březolupech. Ohlédněme se však v tradiční pondělní kompilaci magazínu speedwayA-Z za uplynulými sedmi dny, abychom zjistili, že Martin Vaculík včera mával z pódia jako vicemistr polské extraligy, a že Josef Franc s Hynkem Štichauerem nebyli jedinými Čechy, kteří závodili v Mühldorfu.

 

Než se Martin Vaculík postavil na pódium Zlaté přilby města Pardubice, startoval za Gorzow ve finále polské extraligy

Po prvním kole finále play-off polské extraligy měl Gorzow dva body k dobru na Leszno. Jenže v předvčerejší odvetě v Lezsně se všechno otočilo. Domácí porazili Gorzow 50:40 a celkovým skórem 94:86 získali titul. Na straně hostí Martin Vaculík pobral sedm bodů s jedním bonusem (3 0 2 2 0).

Martin Málek po svém triumfu v Mühldorfu s Karlem Kadlecem a otcem Pavlem

Před posledním finále světového šampionátu na dlouhé dráze se v Mühldorfu jel podnik pro držitele B-Lizenz. Účastnil se ho rovněž Martin Málek, který ho vyhrál.

 

 

Václav Milík vhodil čestné buly při sobotním extraligovém zápase Pardubice vs. Brno

Foto: laskavostí Martina Málka a Václava Milíka, ilustrační Mirek Horáček