Hynek Štichauer si z Mariánských Lázní odvážel tři poháry

Mariánské Lázně – 2. června
Jako jediný stál v sobotu v Mariánských Lázních na stupních vítězů rovnou dvakrát. Jak v kvalifikaci o světové challenge, tak v mistrovství republiky skončil třetí. Nakonec si však domů odvážel hned tři poháry. Miloslav Čmejla jej totiž dekoroval pohárem, který na počet nezapomenutelného Zdeňka Kudrny věnoval již podesáté.

 

První ze svých třech pohárů dostal Hynek Štichauer již na nástupu

„Hynek udělal obrovský skok směrem ke špičce na dlouhé dráze,“ vysvětluje Miloslav Čmejla, proč se desátým laureátem ceny, jíž dekoruje výrazné osobnosti longtracku, stal právě Hynek Štichauer. „Výborně reprezentuje české barvy v zahraničí, super výkonem přispěl k získání bronzové medaile při světovém šampionátu družstev předloni právě v Mariánských Lázních. Určitě je v dobrých rukou.“

Sám populární spíkr prožil v Mariánských Lázních dva plodné dny. V pátek večer v hotelu Cristal Palace uváděl besedu, jíž se účastnil žokej Josef Váňa, člen zlatého hokejového týmu z Nagana Milan Hnilička, legendární motokrosař Jaroslav Falta a Václav Milík, jehož plochodrážním příznivcům není třeba představovat.

V sobotu na ovále předvedl opět obdivuhodný výkon, když se mu hlas nezadrhl ani po několika hodin moderování. Diváky zásoboval nejen potřebnými fakty o průběhu závodu, ale i svými bezprostředními zážitky a bezprostředními vzpomínkami, jichž během letitého působení u sportu levých zatáček má víc než dost.

Hynek Štichauer si v sobotu z Mariánských Lázní odvezl tři poháry

Foto: Pavel Fišer a Karel Herman