Filip Hájek vyrazil tvrdě za další patnáctkou

Plzeň – 8. května
Teorie, že se o pořadí na stupních vítězů druhé juniorky v Plzni rozhodne až v utkání čtyř nejlepších závodníků na úplný závěr, vzala za své v rozjížďce s číslem jedenáct. Patrik Mikel v ní byl na nejlepší cestě inkasovat další trojku ke dvěma úvodním, když upadl v první zatáčce druhého okruhu. Skončil v sanitce, kde mu ovázali kotník, a v závodě nepokračoval. Zato Filip Hájek, Jan Kvěch a Petr Chlupáč nastupovali na startovní rošt dvacáté jízdy s dvaceti body. Dopředu vypálil Filip Hájek, ovšem Jan Kvěch mu byl hodně nebezpečným soupeřem. V předposledním výjezdu se už sunul dopředu, jenže leader aktuální šampionátu šel nekompromisně za dalším maximálním zápisem do klasifikace a Jan Kvěch se ocitl na zemi. Filip Hájek tím pádem vyhrál další závod a druhá příčka se stala kořistí Petra Chlupáče, který vzhledem k dramatickým událostem v závěru dvacáté jízdy, přestal litovat, že se soupeři před sebou ztratil kontakt. Jan Kvěch musel do rozjezdu o třetí místo. Jenže když mu David Pacalaj po startu ujel, neriskoval a ve druhém kole zajel na trávník. Smolařem dne by mohl být označen Michal Tomka. Suverénně mířil za primátem v kvalifikační jízdě, ale upadl. V roli náhradníka se raději rozhodl nestartovat, byť se mu naskytlo dost příležitostí. Kromě nešťastného Patrika Mikela, jehož ztráta na Filipa Hájka se dramaticky protáhla, mítink nedokončili ani Milan Dobiáš a Daniel Šilhán. Chabařovičan si poranil ruku při pádu v deváté jízdě, liberecký závodník kousek před metou rozjížďky s číslem třináct zadřel motor. Doprovodné mistrovské klání vyhrál létající Jaroslav Vaníček, který se svou čtyřventilovou Shupou v šampionátu doposud neztratil ani bod.

Filip Hájek vyhrál druhý závod šampinátu, ovšem Petr Chlupáč a David Pacalaj šli na pódium české juniorky poprvé

Pohromy na cestě

Depo rozpalovaly sluneční paprsky

Porouchaný motůrek u fukaru v boxu Jana Kvěcha byl směšnou záležitostí v porovnání s pohromami, které v dnešním závodě měly stihnout jiné borce. Jejich série začala při kvalifikaci, která změnila svou formuli. Již včera se omluvil Michal Baštecký, jenž svůj pád při prvomájových stopětadvacítkách na malé Markétě odskákal natrženým svalem.

Michal Danko, Josef Novák a Michal Tomka jsou připraveni ke kvalifikační jízdě

Dnes přišla také omluvenka od Filipa Šifaldy, jenž nebyl ve své kůži po pádu během víkendového Jawa Cupu dvěstěpadesátek v Toruni. Se čtyřmi uchazeči o postup do hlavního závodu mohla jury vcelku logicky a s čistým svědomím redukovat kvalifikační program na jednu jedinou rozjížďku. V zásadě ani nemohla být příliš dramatická, jelikož startovní čísla v hlavním závodě čekala na první trojici v cíli.

Michal Tomka popisuje nešťastnou kvalifikaci ve svém pojetí:

„Smůla, chybička se vloudila, náskok jsem měl dobrý, motorka byla rychlá. Jedna chyba a ani jsem si nezajezdil. Radši v pohodě.“

Josef Novák míjí Michala Tomku

Michal Tomka přijel do Plzně o něco více než rok od svého pádu, jenž mu přinesl vážné zranění a dlouhou závodní pauzu. Nyní se však ujal vedení před Pavlem Čermákem, Josefem Novákem a Michalem Dankem. Posledně jmenovaný debutoval v Čechách vlastně s jediným záměrem, a sice získávat co nejvíce zkušeností a postupové ambice neměl.

První z dnešních velkých překvapení – Michal Tomka se nekvalifikoval do hlavního závodu

A to tím spíše, dostala-li se trojice jeho protivníků do kvalifikace jen díky neúčasti v prvním díle zapříčiněnou zkouškami z dospělosti.  „Maturita v klidu, už jen ústní a pak budu mít klid,“ svěřoval se před závodem Josef Novák, přičemž připomínal značnou závodní absenci. „Dlouho jsem na tom neseděl…“

Tenhle džíp si cestou na nástup osedlali David Pacalaj, Jakub Valkovič, Daniel Klíma, Petr Chlupáč a Pavel Kuchař

Jenže kvalifikační předpoklady vzaly za své zkraje třetího okruhu. Vedoucí Michal Tomka upadl v první zatáčce. Takřka jistou účast v hlavním závodě tím pádem vyměnil za místo náhradníka. V depu nadával jako námořník, který po návratu z dlouhé plavby nalezl v přístavu zavřené dveře místního nevěstince. Můžete vzít jed na to, že skutečnost, že se nevešel do žádného džípu vezoucí závodníky na nástup, takže musel k roštu po svých, za to nemohla.

 

Další požár papírových předpokladů

Bývalí závodníci Bořivoj Hádek a Zdeněk Zelenka se dočkali ocenění k padesátinám, resp. osmdesátinám

Hlavní závod začal vcelku bez větších překvapení a papíroví favorité proměňovali bez větších problémů své výjezdy na ovál v trojkové zisky. Petr Chlupáč vyhrál stylem start – cíl první, Filip Hájek druhou. V rozjížďce s číslem tři ovšem kalil vodu Josef Novák, který odstartoval nejrychleji. V úvodním nájezdu se ovšem prosadil Jakub Valkovič.

Jenže Jan Kvěch, který v Praze získal místo v juniorském šampionátu Evropy a dnes prahnul i po vestě v rawiczkém semifinále světa, je vzal oba z jedné vody načisto vnějškem druhé zatáčky. Dva body nakonec ukořistil Josef Novák. Ve třetím kole totiž spodní stranou druhého oblouku vrátil Jakubu Valkovičovi předchozí předjetí.

Slušný počet závodníků na nástupu

Patrik Mikel měl šanci v rozjížďce s číslem čtyři demonstrovat svůj bleskový start. Ve druhém kole upadl Michal Danko a muselo se startovat znovu. Vítězové úvodní série svá úvodní prvenství dokázali vcelku bez větších problémů zopakovat rovněž po první přestávce na úpravu dráhy.

Třetí jízdu zatím vede Jakub Valkovič před Josefem Novákem, Janem Kvěchem a Pavlem Kuchařem

Filip Hájek ovládl rozjížďku s číslem pět a hned vzápětí stejným stylem úřadoval rovněž Patrik Mikel. Zato Jan Kvěch se na svou druhou trojku nadřel ještě o poznání více než v prvním případě. Start sedmé jízdy totiž dokonale sednul Davidu Pacalajovi. Systematickému náporu pražského juniora však stačil odolávat jen necelá dvě kola.

V první zatáčce druhého okruhu se Jan Kvěch ještě nedostal dopředu, ale hned v následujícím oblouku již ano. Petr Chlupáč opanoval rozjížďku s číslem osm, jejímž smutným hrdinou se stal Jakub Valkovič. Od startovního roštu se vrátil do depa pěšky s přetrženým sekundárním řetězem v ruce a přitom přemítal, zda mu místo v žarnovickém závodě kvalifikace o SGP 2019 přece jen nevyfoukne Ján Mihálik.

Petr Chlupáč ujíždí Davidu Pacalajovi

Na prahu třetí pětiny závodu se na čele průběžné klasifikace hřála čtveřice nejlepších předchozího pražského závodu. A vše nasvědčovalo, že jejich rovnost vezme za své teprve, až se potkají v rozjížďce s číslem dvacet. Jenomže Patrik Mikel měl dnes za nešťastné číslo jedenáct.

Patrik Mikel popisuje svůj osudný pád v jedenácté jízdě:

„Najížděl jsem víc ven, abych nechyt‘ kolej. Ale jiná kolej se udělala přesně tam, kam jsem jel. Kdybych v ní byl o kousek dřív, vytáh‘ jsem to, takhle už ne. Je to škoda, starty bomba, jízda bomba, ale chce to ještě zkušenosti…“

Jarno de Vries ujíždí před Pavlem Čermákem

Právě jedenáctka u čísla jízdy viděla vyřazení horkého favorita a možná ve své podstatě rozhodla celý letošní šampionát. Přitom Patrik Mikel ještě v úvodním nájezdu minul Davida Pacalaje, jenž opět skvěle reagoval na let pásky k prosluněnému plzeňskému nebi. Ovšem Moravan v pardubické vestě strávil na čele jen jediný okruh.

Patrik Mikel v jedenácté jízdě odrazil Davida Pacalaje, ale ve druhém okruhu upadl

V první zatáčce druhého kola totiž upadl. Byl logicky diskvalifikován a skončil v sanitce, kde si stěžoval na bolesti ruky a kotníku. Ten mu přítomní zdravotníci ovázali a nakonec nemusel do nemocnice. Nicméně v dalším průběhu závodu se na ovále už neobjevil. Stejně tak Milan Dobiáš, jenž po pádu v šestnácté jízdě chodil s obvazem na pravé ruce. Michal Tomka měl spoustu příležitostí je zaskočit, nicméně už vypadl ze závodního rytmu, takže nechal rozum zvítězit nad srdcem.

 

Dvojice debutantů na pódiu české juniorky

Pád se nevyhnul ani Josefu Novákovi

Odstoupení Patrika Mikela nijak nenarušilo vyrovnanou rovnováhu ostatních leaderů. Jan Kvěch se při opakované deváté jízdě zaskvěl hned dvěma raketovými starty. Hned nato Filip Hájek nepustil před sebe Jakuba Valkoviče, jehož v závěru rozjížďky s číslem deset navíc ohrožoval stále se lepšící Daniel Klíma. Petr Chlupáč posléze vládnul dvanácté jízdě.

Předposlední série jen přiživila naděje na drama, kterou přítomní vkládali do absolutně poslední jízdy dnešního programu. Z vedoucí trojice neztratil nikdo ani bod. Jan Kvěch jakoby zapomněl recept na raketový odpich od roštu, ale ve čtrnácté jízdě se ujal vedení před Danielem Klímou již v úvodním oblouku.

Filip Hájek vodí Davida Pacalaje

Podobně hned vzápětí Filip Hájek v první zatáčce rozjížďky s číslem patnáct poslal za svá Davida Pacalaje. Pohotový start předvedl v šestnácté jízdě rovněž Petr Chlupáč, který ujel mele odehrávající se v úvodním oblouku hned za jeho zády. Pavel Kuchař už měl plnou hlavu starostí, aby se nezapletl do pádu Jarno de Vriese a Michala Tomky. Při repete byl pražský junior stejně rychlý, takže triumvirát vedoucích závodníků stanul u startovní pásky se stejným skóre a tím pádem i shodnými vyhlídkami na umístění na stupních vítězů.

Filip Hájek popisuje dvacátou jízdu:

 „Dobrej‘ start a jel jsem si svoji stopu. Jsou to závody, sundal jsem ho, ale já byl první a jel si svoji stopu.“

Petr Vaic odchází od pásky, která letí nahoru a pouští Filipa Hájka, Petra Chlupáče a Jana Kvěcha do dvacáté jízdy

Páska letěla nahoru a vedení se ujal Filip Hájek. „Vyvezl mě a hodně jsem ztratil,“ líčil později Petr Chlupáč, proč rychle ztratil kontakt s čelem. Filip Hájek se zbavil jednoho soupeře, ale stále mu zůstával ještě jeden vážný rival. A Jan Kvěch se ukázal jako obrovské nebezpečí dalšímu patnáctibodovému maximu leadera šampionátu. Jejich duel vyvrcholil v posledním kole.

Filip Hájek odráží Petra Chlupáče

V jeho první zatáčce se dopředu nedostal, neuspěl ani ve výjezdu z ní, aby na protilehlé rovince ležel na zemi. „Udělal na mě sviňárnu,“ stěžoval si Jan Kvěch na Filipa Hájka. Rozhodčí Adam Jaksch, který musel mít ze své pozice na věži celý incident jako na dlani, pořadí neměnil. Dlužno ovšem podotknout, že by poněkud nezkušený arbitr měl nad některými svými dnešními skutky přemýšlet.

Jan Kvěch (bílá) byl blízko porážky Filipa Hájka

Filip Hájek tím pádem vyhrál druhý podnik šampionátu s absolutně možným bodovým ziskem. Petr Chlupáč si pomohl nejen v aktuální klasifikaci, v níž dostihnul Jana Kvěcha, ale také vůbec poprvé vyrazil na pódium české juniorky.

K němu se naskytla šance rovněž Davidu Pacalajovi. Žarnovický borec profitoval z diskvalifikace Patrika Mikela v rozjížďce s číslem jedenáct. Ke všemu dokázal vyhrát ještě devatenáctou jízdu, kdy odvedl Jána Mihálika. A to jej postavilo na roveň Jana Kvěcha.

Závěr dvacáté jízdy pochopitelně vzbudil vzrušené debaty

Pro rozjezd stanul na vnitřní polovině startovního roštu, jelikož si Jan Kvěch po výhře v losu zvolil venek. Slovák si ještě nechal před cestou k pásce vyměnit rozetu. Pak vystřihnul další z povedených startů. V první zatáčce odrazil nájezd Jana Kvěcha, aby si už v úvodním výjezdu vypracoval rozhodující náskok, což Pražana ve svém důsledku přimělo zastavit. David Pacalaj dojel bezchybně do cíle a tím pádem jsme na stupních vítězů viděli dalšího nováčka.

 

Maximum i ve stopětadvacítkách

Matěj Frýza, Vojtěch Zamazal, Jan Jeníček a Štěpán Jurča se chystají na trénink

Po závodech na malých drahách v Praze a ve Slaném o minulém týdnu se stopětadvacítky dostaly opět na klasický ovál. Jaroslav Vaníček vyměnil dvouventilovou Shupu za motor stejné značky se čtyřmi ventily v hlavě, s nímž měl pokračovat ve své dominanci v klasickém šampionátu kolibříků.

Jaroslav Vaníček vede před Janem Jeníčkem, Františkem Hřibem a Vojtěchem Zamazalem

Oproti předchozím závodům chyběl Filip Šifalda, který se chce soustředit výhradně na dvěstěpadesátky. A pole ochudila zranění Michala Bašteckého a Bruno Belana, který na Bory dorazil alespoň v roli zasvěceného diváka. A jednoho ze svých vážných rivalů Jaroslav Vaníček porazil hned v rozjížďce s číslem jedna.

Jaroslav Vaníček neztratil ani bod

Tady na pohyb pásky reagoval nejrychleji František Hřib, zatímco debutující Plzeňan Josef Černý se vinou poruchy prakticky ani nerozjel. Jaroslav Vaníček byl však pekelně rychlý už v nájezdu do prvního oblouku a Vojtěcha Šachla si za sebou táhnul jako na provázku. Vzápětí Jan Jeníček kraloval druhé jízdě ve stylu start – cíl.

Vojtěch Šachl si nenechal druhé místo sebrat

S Pardubičanem však Jaroslav Vaníček naložil nekompromisně ve třetí jízdě, v jejíž první zatáčce jej objel vnějškem první zatáčky. Dva body byly poslední, které pardubický závodník dnes získal, protože v závěru své osobní konto zatížil pouze dvojicí nul.

Matěj Frýza vodí Františka Hřiba, Vojtěcha Zamazala a Josefa Černého

Postavení pražského suveréna se ještě vylepšilo čtvrtou jízdou, v níž Vojtěcha Šachl porazil Štěpán Jurča. Březolupský draveček však boj o stupně vítězů vypadl rovnou ve třetí sérii. V šesté jízdě mu totiž záda ukázal nejen suverénní Jaroslav Vaníček, avšak předchozí porážku mu odvedl i Vojtěch Šachl.

Jan Jeníček po slibném začátku vyšel v závěru dvakrát naprázdno

V sedmé jízdě plzeňský závod uzavřel Jaroslav Vaníček čtvrtým jednoznačným vítězstvím, díky čemuž prodloužil sérii své neporazitelnosti i při třetím podniku šampionátu. Štěpán Jurča mohl se sedmičkou u svého skóre jen čekat, kterak se situace vyvrbí v samotném závěru. Nakonec však měl zaostat těsně pod pódiem.

Vojtěchu Šachlovi už není cesta na pódium cizí, ovšem Matěj Frýza (vpravo) se k této destinaci vypravil vůbec poprvé

O překvapení se staral domácí Matěj Frýza. Již prve opanoval pátou jízdu, ovšem na úkor závodníků, kteří při vší úctě nepatřili k dnešním favoritům. Ovšem v rozjížďce s číslem osm odstartoval na Vojtěcha Šachla. Vedl až do třetího kola, než se divišovskému závodníkovi podařilo jej poslat za svá záda. A tím také na nejnižší stupínek, zatímco stříbro si svým manévrem zajistil sám pro sebe.

 

Hlasy z depa

Filip Hájek si na své body nenechal sáhnout

„Dneska to bylo těžký,“ povzdechl si Filip Hájek. „Patnáct bodů je hezký, ale dráha byla těžší. Laboroval jsem s nastavením. Kluci jednou výborně a zlepšujou se. Je to s nima těžší a těžší. Teď dobojovat v Divišově a ať ten titul dopadne.“

Petr Chlupáč dosáhl svého nejlepšího výsledku v české juniorce

„Paráda,“ komentoval Petr Chlupáč své první pódiové umístění v domácí juniorce. „Hodně udělaly starty, jinak by to bylo jinak. Nepředjíždělo se, na to jaká byla dráha, líbilo se mi to, bylo to pěkný. První bedna je paráda. V poslední jízdě mě Fíla vyvezl, hodně jsem tím ztratil. Kdybych tam byl za nima, pak ten pád moh‘ dopadnout jinak.“

David Pacalaj se na juniorské pódium postavil poprvé

„Dneska to bylo dobré,“ neskrýval David Pacalaj. „Dráha horší, ale dalo se to, když šlo do tuhého. V rozjezdu jsem odstartoval. Šel jsem tam s tím, že mě porazí, že je lepší, ale vyhrál jsem já.“

Jan Kvěch spadl z pódia doslova a do písmene

„Dařilo se mně,“ bilancoval závod Jan Kvěch. „V poslední jízdě na mě Filip udělal sviňárnu. Viděl jsem, jak to zavírá, začal jsem to vybírat. Ubíral jsem a už jsem to nestih‘. V rozjezdu jsem viděl, jak to tam vytahuje, zaklap’ jsem to, abych nespad‘ podruhý. Daří se mi, mám důležitější závody.“

Ján Mihálik byl v záasadě spokojen, byť se ani dnes nepostavil na stupně vítězů

„Dneska super,“ reagoval Ján Mihálik na klasický dotaz magazínu speedwayA-Z, jak se mu dnes jelo. „Závodil jsem tady už loni, měl jsem to natrénované. Letos jsem na takové dráze ještě nejel. V první jízdě byly problémy, ale pak jsme to nastavili a jsem spokojenej‘. Škoda, že nebyla bedna, ale ještě se jedna juniorka jede, musím zabojovat.“

Daniel Klíma především sbíral zkušenosti, ale dočkal se rovněž vítězné rozjížďky

„Další zkušenosti,“ uváděl Daniel Klíma aktiva, který mu dnešní závod přinesl. „Konečně se víc rozjíždím. Nový dečky jsou už pokřtěný z Březolup. Lepší by bylo si na dvěstěpadesátce zvykat na rychlost. Ale když tomu dám čas, půjde to i tak.“

Dramatický závěr: Jan Kvěch (bílá) útočí na Filipa Hájka

Kvalifikace:

1. Pavel Čermák, Praha 3
2. Josef Novák, Pardubice 2
3. Michal Danko, SK – Žarnovica 1
4. Michal Tomka, SK – Žarnovica F

Poznámka: vzhledem k omluvám Michala Bašteckého (Praha – 250 ccm) a Filipa Šifaldy (Chabařovice – 250 ccm) bylo odstoupeno od plánovaného modelu na tři rozjížďky

Pád Patrika Mikela v jedenácté jízdě

Hlavní závod:

1. Filip Hájek, Praha 3 3 3 3 3 15
2. Petr Chlupáč, Pardubice 3 3 3 3 2 14
3. David Pacalaj, SK – Žarnovica 2 2 3 2 3 12+3
4. Jan Kvěch, Praha 3 3 3 3 F 12+R
5. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 2 2 2 2 2 10
6. Pavel Čermák, Praha 1 2 2 0 3 8
7. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 1 E 2 3 1 7
8. Jarno de Vries, NL – Plzeň 2 1 2 2 0 7
9. Patrik Mikel, Pardubice 3 3 X – – 6
10. Daniel Klíma, Praha 1 0 1 1 3 6
11. Josef Novák, Pardubice 2 2 1 F E 5
12. František Klier, Divišov 0 0 1 1 2 4
13. Pavel Kuchař, Praha (250 ccm) 0 1 1 0 2 4
14. Daniel Šilhán, Liberec (250 ccm) 0 1 0 2 – 3
15. Milan Dobiáš, Chabařovice (250 ccm) 1 1 X – – 2
16. Michal Danko, SK – Žarnovica X 0 0 1 X 1
17. Michal Tomka, SK – Žarnovica (res) DNR

Legenda použitých zkratek

E – defekt, ex – diskvalifikace z jiného důvodu než postihují ostatní zkratky, F – pád, F/R – po pádu nenastoupil do opakované jízdy, L – přejetí vnitřní čáry oběma koly, M – diskvalifikace za dvě minuty, R – nedokončená rozjížďka bez zjevného defektu, T – diskvalifikace za najetí do pásky, U – diskvalifikace za zavinění pádu jiných jezdců, X – diskvalifikace za zaviněný pád, * – žolík v ligových utkáních extraligy

David Pacalaj (žlutá) se brání náporu Jana Kvěcha (červená) před zraky Michala Danka (modrá) a Daniela Šilhána (bílá)

Průběžné pořadí šampionátů:

U21 U19 PHA PLZ TOT
  24.4. 8.5.
1. Filip Hájek, Praha 15 15 30
2. 1. Petr Chlupáč, Praha 11 14 25
3. 2. Jan Kvěch, Praha 13 12 25
4. 3. David Pacalaj, SK – Žarnovica 11 12 23
5. Patrik Mikel, Pardubice 14 6 20
6. 4. Ján Mihálik, SK – Žarnovica 9 10 19
7. 5. Jakub Valkovič, SK – Žarnovica 10 7 17
8. 6. Jarno de Vries, NL – Plzeň 7 7 14
9. 7. Daniel Klíma, Praha 5 6 11
10. 8. Pavel Kuchař, Praha 6 4 10
11. Richard Geyer, D 9 9
12. Pavel Čermák, Divišov 8 8
13. 9. Daniel Šilhán, Liberec 4 3 7
14. 10. František Klier, Divišov 2 4 6
15. Josef Novák, Pardubice 5 5
16. 11. Milan Dobiáš, Chabařovice 3 2 5
17. 12. Michal Danko, SK – Žarnovica 1 1
18. 13. Michal Baštecký, Praha 1 1
19. Michal Tomka, SK – Žarnovica DNR 0
20. 14. Sebastian Kössler, A 0 0
21. 15. Sindy Weber, D – Liberec 0 0
Karel Průša a Tony Katra přišli na pódium stopětadvacítk za Vojtěchem Šachlem, Jaroslavem Vaníčkem a Matějem Frýzou

Mistrovství republiky 125 ccm:

1. Jaroslav Vaníček, Praha 3 3 3 3 12
2. Vojtěch Šachl, Divišov 2 2 2 3 9
3. Matěj Frýza, Plzeň 2 1 3 2 8
4. Štěpán Jurča, Březolupy 1 3 1 2 7
5. Jan Jeníček, Pardubice 3 2 0 0 5
6. František Hřib, Březolupy 1 1 2 1 5
7. Vojtěch Zamazal, Slaný 0 0 1 1 2
8. Josef Černý, Plzeň E 0 0 0 0
Duel Vojtěcha Šachla (bílá) a Štěpána Jurči (modrá)

Průběžné pořadí šampionátu:

PCE BŘE PLZ TOT
18.4. 21.4. 8.5.
1. Jaroslav Vaníček, Praha 12 12 12 36
2. Vojtěch Šachl, Divišov 6 10 9 25
3. Bruno Belan, Slaný 11 9 20
4. Štěpán Jurča, Březolupy 5 7 7 19
5. Jan Jeníček, Pardubice 8 4 5 17
6. Filip Šifalda, Chabařovice 8 8 16
7. Matěj Frýza, Plzeň 4 8 12
8. František Hřib, Březolupy 0 3 5 8
9. Daniel Klíma, Praha 8 8
10. Vojtěch Zamazal, Slaný 2 3 2 7
11. Milan Dobiáš, Chabařovice 4 4
12. Michal Baštecký, Praha 4 4
13. Jakub Exler, Praha 4 4
Jaroslav Vaníček doposud v šampionátu neprohrál jedinou jízdu

Foto: Karel Herman a Mirek Horáček

V rozjezdu o třetí místo David Pacalaj (červená) odstartoval na Jana Kvěcha