Prvoligová tabulka je stále čistá jako slovo boží

Svitavy – 20. června
Viděli ji mnozí! Černočernou kočku, jež na svých toulkách přeběhla přes cestu několika automobilům mířících k bráně svitavské Cihelny. I lidé, kteří mají daleko k víře na různé pověry, si vmžiku uvědomili, co se o takové události raduje. Každopádně úvodní prvoligový závod měl smůlu, jelikož skončil již v polovině tréninku.

 

Václav Kvěch nakonec spasil Slaný, který by se dvěma závodníky nemohl být klasifikován
Václav Kvěch nakonec spasil Slaný, který by se dvěma závodníky nemohl být klasifikován

Spíše než černá kočka přeběhnuvší před cestu trápila lidi v boxech obloha podobné barvy. Okolo druhé hodiny z ní vskutku začalo drobně kapat. Naštěstí déšť nebyl nijak silný a záhy ustal. Od té chvíle už nebesa tmavými mraky pouze hrozila.

Antonín Vilde měl starosti zcela jiného druhu. Ještě cestou do Svitav jej zastihnul telefonát od Piotra Dziatkowiaka. Polák mu líčil, že jeho dodávka zastavila ještě kdesi v Polsku a on může jen bezradně čekat na odtah.

Pardubické jedničky odtrénovaly bez problémů - na snínku Hynek Štichauer
Pardubické jedničky odtrénovaly bez problémů – na snínku Hynek Štichauer

Slovo dalo slovo a slánskou vestu nakonec oblékal Václav Kvěch z původní sestavy pražské Markéty, která byla vedle Žarnovice jako jediná čtyřčlenná. Slánský kouč nahlásil Michala Dudka jako taktickou rezervu do rozjížďky s číslem čtyři.

Protože Tomáš Topinka se dnes trápil vysokoškolskou zkouškou ze sportovní psychologie, svěřil pražský celek mé osobě. Po dohodě se závodníky jsme vytvořili útočný plán, který měl začít Filip Hájek coby taktická rezerva právě v druhém duelu se Slaným v již zmiňované čtvrté jízdě.

Filip Hájek se dostal do akce jen o tréninku
Filip Hájek se dostal do akce jen o tréninku

Mezitím odstartoval trénink. Pardubické jedničky se do boxů vrátili bez úhony, stejně tak jako Pražané. Jenže při třetí tréninkové jednotce upadl v zatáčce u depa Patrik Búri. „Udělal jsem blbost,“ sypal si popel na hlavu. „Podržel jsem to tam.“

Přestože slovenský borec utrpěl šrámy spíše na své závodnické duši než na těle, poté už plochodrážní motory v Cihelně nezabouřily. Vyšlo totiž najevo, že doktor musel odjet k dopravní nehodě. Bez lékařského zajištění nemohl pokračovat ani trénink, natož pak závod.

Třicet let po Zdeno Vaculíkovi debutoval v Cihelně jeho vnuk David Pacalaj
Třicet let po Zdeno Vaculíkovi debutoval v Cihelně jeho vnuk David Pacalaj

Přesný náhradní termín nemohl na mimořádném zasedání jury, jež se bohužel stalo zároveň posledním, zaznít. Nicméně pardubický kouč Lubomír Vozár zmínil možnost konání v pardubickém Svítkově. Tuto možnost nevylučovali ani nešťastní svitavští pořadatelé.

Pád Patrika Búriho dnešní dění v Cihelně ukončil
Pád Patrika Búriho dnešní dění v Cihelně ukončil

Složení týmů:

AMK ZP Pardubice: 1 Patrik Mikel, 2 Hynek Štichauer, 3 Tomáš Suchánek, 4 neobsazeno
AK Markéta Praha: 5 Zdeněk Holub, 6 Filip Hájek, 7 neobsazeno, 8 Jan Kvěch
SC Žarnovica: 9 Patrik Búri, 10 David Pacalaj, 11 Ján Mihálik, 12 Jakub Valkovič
AMK ZP Pardubice 2: 13 Josef Novák, 14 Martin Mejtský, 15 Jaroslav Petrák, 16 neobsazeno
AK 3ton Slaný: 17 Michal Dudek, 18 Václav Kvěch (Praha), 19 Pavel Čermák, 20 neobsazeno
Tomáš Suchánek se chystá na trénink
Tomáš Suchánek se chystá na trénink

Foto: Karel Herman

Patrik Mikel krouží tréninková kolečka
Patrik Mikel krouží tréninková kolečka

4 komentáře u „Prvoligová tabulka je stále čistá jako slovo boží“

  1. 1. liga je fraška (málo jezdců, nezajištěná lékařská služba). Kvůli tomu má fanoušek absolvovat třeba 100 km cestu na závody ?

      1. Tipuji že určitě né, jak jsem tady toho prudiče a chytrolína co by podle jeho keců jezdil plochou na elektrokole,již párkrát poznal v komentářích 😂
        Určitě už udělal pro pd dost že má snahu furt jen kritizovat…

Komentáře nejsou povoleny.