Ve Slaném proběhla pracovní sobota

Slaný – 22. listopadu
Pracovní soboty jsou již naštěstí dávnou minulostí. Ti dříve narození si jistě dobře vybavují časy, kdy v zájmu plnění hospodářských plánů se po zavedení pětidenního pracovního týdne zůstaly pracovní soboty. Ať už z důvodu náhrady za volné sváteční dny, či jako sbírka na fond solidarity s tím i oním komunistickým režimem¨. Ale někteří členové Autoklubu Slaný věnovali sobotu zvelebení svého plochodrážního stánku. Sešli se v mrazivém dni nejen k úklidu prostor depa, ale hlavně k přípravě krátkého oválu.

 

Malá dráha potřebovala velkorysejší pracovní nasazení | foto Aleš Kohout

Depo si vzali na starost Zdeněk Ryska s Rudolfem Belanem. K ruce měli  své syny a Miloslava Dvořáka, jehož potomek František kombinoval práci s hrabičkami s jízdou na kole.  Slánská krátká dráha, která v letošní sezoně nebyla příliš využita, si přeci jen vyžádala důslednější zásah. Jindřich Holec dovezl mini bagr a pustil se do zásadních úprav za asistence Miroslava Rosůlka, Antonína Vildeho, Aleše Kohouta a strýce benjamínka klubu Františka Dvořáka a klubového Multicaru M 25.

Krátká dráha v Čechách v roce 2026 snad zažije návrat tréninkových závodů Speedway Mini Cup a i dva nové ovály. Vedení slánského klubu se proto bude snažit, aby jako v předešlých sezonách podle možností, ale hlavně svých  termínových plánů jejich jezdci zasáhli do bojů v kubatuře do 125 ccm.

Slaný zažil pracovní sobotu | foto Aleš Kohout