Slaný pojede o čtvrtý párový titul v řadě

Slaný – 17. června
V extralize má Slaný smůlu. Kolik titulů mu od památného roku 2006 uteklo, mnohdy o naprosto marginální kousíček. Šampionát dvojic je ovšem šálek jiného čaje. V červnu devatenáct se z kopřivnického pódia usmíval kouč Zdeněk Schneiderwind nad Josefem Francem a Janem Kvěchem. Další rok slavil triumf déšť ruku v ruce se zapomenutým plukovníkem covidu. Od té doby nezískal zlato nikdo jiný než borci ze středočeského královského města. Slaný, Kopřivnice, Slaný. A pozítří zase Slaný. Ovšem soupeři sem nepřijedou, aby opět z nižších příček tleskali vítěznému slánskému tandemu.

 


Tipujte:

Kdo ve Slaném získá mistrovský titul ve dvojicích?

View Results

Loading ... Loading ...

Plochodrážní knihy ve Slaném:

Miroslav Rosůlek, Karel Voborník a Jiří Štancl budou opět podepisovat knihy | foto Eva Palánová

Na betonovém piedestalku vedle dřevěného bufetu najdete také tentokrát prodejní stánek s knihami. Hlavní pozornost bude věnována výpravné publikace Slánská sedmdesátka aneb od padesátého doleva a smykem. Počet dostupných exemplářů stále dokáže uspokojit čtenářský zájem, byť se hromádka knížek stále zmenšuje. Česká plochodrážní ročenka 2024 je na tom o poznání hůře, takže k prodeji budou nabídnuty opravdu poslední výtisky.

Zájemcům o autogram budou k dispozici Jiří Štancl, Miroslav Rosůlek a zřejmě i Karel Voborník.


Eduard Krčmář pojede o další titul pro Slaný | foto Karel Herman

Stejně jako loni Milan Mach nasadil svůj skvělý extraligový tandem Eduard Krčmář a Jakub Jamrog. Jejich největším rivalem se zdá být pražská Markéta s Janem Kvěchem a Adamem Bubbou Bednáře. Spolu se střetnou v rozjížďce s číslem nevalné pověsti. Třináct.

Jenže ambiciózních dvojic přijede do Slaného víc. Protože Praha staví jedinou dvojici, uvolnil se trh jejich závodníků také pro ostatní týmy. Vopatovci sáhli po Danielu Klímovi, jehož doplní o Antoniho Mencela. Jaroslav Vaníček nastoupí za druhé slánské družstvo s Brunem Belanem.

Pardubice posílají do závodů dva tandemy. První vytvoří Hynek Štichauer s Matoušek Kameník, ve druhém s Jaroslavem Petrákem pojede David Hofman. Sedmým párem, byť v pořadí dle startovních čísel prvním, budou plzeňští Matěj Frýza a Kacper Szopa.

Startovní listina českého šampionátu dvojic ve Slaném tuto středu:

PK Plzeň: 1 Matěj Frýza, 2 Kacper Szopa (PL)
U19 Team AK Slaný: 3 Bruno Belan, 4 Jaroslav Vaníček
AK Markéta Praha: 5 Jan Kvěch, 6 Adam Bubba Bednář
AMK ZP Pardubice II: 7 Jaroslav Petrák, 8 David Hofman
KF PD Třebusice: 9 Daniel Klíma, 10 Antoni Mencel (PL)
AK Slaný: 11 Eduard Krčmář, Jakub Jamrog (PL)
AMK ZP Pardubice: 13 Hynek Štichauer, 14 Matouš Kameník
Olymp, Slaný a Třebusice na loňském pódiu | foto Pavel Fišer