O finále evropských třiadvacítek se pojede až v neděli ráno

Pardubice – 20. dubna
Matouš Kameník dostal vysoké horečky. V sestavě českého nároďáku pro dnešní kvalifikace evropských třiadvacítek jej nahradil Jan Jeníček. Zůstane v ní ještě zítra, protože závod musel být přeložen na zítřejší dopoledne.

Déšť dnes zasáhl do šampionátu Evropy | foto Karel Herman
Jan Jeníček se v národním týmu sveze až zítra | foto Pavel Fišer

Předpověď počasí na sobotu nemohla potěšit snad nikoho. Zima, deště, na horách sněžení. Děs, běs, hrůza, masakr. Slánská závodní sobota s flat trackem a stopětadvacítkami byla odvolána již včera. V Pardubicích slibovali, že udělají maximum, aby se kvalifikace evropského šampionátu družstev do třiadvaceti let uskutečnila.

Východočeští pořadatelé svému slovu dostáli. Na jejich úsilí se přišlo dopoledne podívat také sluníčko, jež jim vlilo optimismus do žil. Jenže bohužel stejně zvědavý byl déšť. Jeho krátký, ale zničující direkt zasadil dnešnímu závodu zničující knock out.

Bylo vymalováno. Než diváci stačili okolo třinácté hodiny dorazit, depo se začalo vyklízet. Jury mezitím na svém zasedání rozhodla, že se pojede v náhradním termínu v neděli. Začínat se bude už v deset hodin dopoledne. Budíky opravdických plochodrážních fandů si tedy při neděli moc nepřispí.

Povrch svítkovské dráhy měl dnes daleko k optimu | foto Karel Herman