Na jaro se připravují i Kostěnice

Kostěnice – 14. března
Zatímco astronomické jaro nastane oficiálně až 20. března, tak to plochodrážní u nás už začalo tréninkem v Chabařovicích 12. března a postupně se bude jezdit i na dalších stadionech. V nejbližších dnech se k nim přidá i ovál v Kostěnicích.

 

Z krátkého zimního spánku, který už v lednu přerušilo ježdění na ledě na poli v Úhřeticích, se probouzí i kostěnická parta a na čele s Danem Maclem a Alešem Dubnem zahájila práce na úpravě dráhy na známém oválu u železniční trati. Na dráhu by mj. měl být navezen písek, a pokud to počasí dovolí, tak s prvním tréninkem se počítá už v sobotu 23. března.

Pro všechny plochodrážní jezdce a flattrekáře, kteří chtějí kostěnický ovál využívat po celou sezónu, platí stejně jako v minulých letech, že roční poplatek činí tisíc korun a předají ho Danu Maclovi po telefonické dohodě na čísle 602831642. U Dana Macla je před plánovaným příjezdem na trénink nutné ověřit aktuální stav dráhy a její sjízdnost.

Speciální nabídka platí pro flattrekáře, kteří nemají příliš mnoho možností ke svezení. Po dohodě s Danem Maclem je možné pro ně uspořádat o víkendech samostatné tréninkové odpoledne. O dalších plánech na letošní sezónu budeme včas informovat.

Dan Macl na oválku v Kostěnicích | foto Karel Herman