Plochodrážní hokejisté se nezastaví Za sklem

Plzeň – 10. února
Prosincový hokejový zápas Nezastavíš rozhodně nebyl posledním podobným počinem Richarda Wolffa. V sobotu 17. února v devatenáct hodin vyzvou v plzeňské ICE aréně na ploše A své tradiční rivaly a konec konců i věčné přemožitele HC Nýrsko 2009. Akce Za sklem 2024 má charitativní charakter a pomáhat plochodrážnímu týmu k vysněnému vítězství bude pomáhat také mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal, jehož dres se po utkání bude dražit.

 

„Jak jsem už říkal na podzim, hokeje budou tematické, ať setkání posuneme na lepší úroveň,“ říká Richard Wolff. „Požaduji od účastníků hrdost reprezentovat, což se daří. Nás host, co nasadil zlatou z mistrovství světa, není z ranku ploché dráha, ale ťukne si hokej s námi. Podpoříme organizaci Za sklem.


Co je Za sklem?

Nestátní nezisková organizace Za sklem o. s. byla založena ve Zlíně, 22. února 2011. Jejímu vzniku předcházela neformální iniciativa PAS Klub (2006- 2011), jejíž jádro tvořily především maminky dětí na spektru autismu, které chtěly zlepšit úroveň péče o své děti a to především v oblasti vzdělávání, zdravotní a sociální péče. Rostoucí počet členů a postupné rozšiřování činnosti vedly k rozhodnutí o transformaci občanské iniciativy PAS Klub v občanské sdružení Za sklem o. s.


Martin Koukal a Richard Wolff | foto laskavostí Richarda Wolffa

V týmu plochodrážníků se pod taktovkou kapitána Richarda Wolffa objeví kupříkladu Josef Franc, Ondřej Šebela, Zdeněk Simota, Miroslav Musil, Lukáš Dryml, Ondřej Smetana, Pavel Fuksa či René Juna. Martin Koukal a další přátelé ploché dráhy. Bohužel blížící se sezóna na oválech a obava z možného zranění vyřadila další závodníky.

„Věřím, že už vyhrajeme,“ doufá Richard Wolff. „Martin Koukal spolupracuje s charitou, na kterou budeme vybírat mezi hokejisty i v hledišti. On bude hrát v našem plochodrážním dresu, který všichni podepíšou, a pak se bude dražit.“

Hokejové mače plochodrážníků budou mít pokračování, ale to až zase na podzim. Další akce je ale na pořadu úterý druhého dubna. Na pražské Letné se koná akce Česko běží modře, jehož se účastní Riky PD Team.

„Registrace je na internetových stránkách, do kolonky týmů je nutné zadat náš tým,“ přibližuje Richard Wolff. „Příznivci ploché dráhy se mohou vidět s Pepou Francem, účast už potvrdil také Adrian Rymel, bratři Šebelovi, pochopitelně já. Srdečně všechny rádi uvidíme. Pětikilometrovou trasu mohou ujít klidně pěšky a zvýšit povědomí o problematice autismus.“

Plochodrážní hokej se stává tradicí | foto Sebastian Wolff