Plzeň stejně viděla trojici nejlepších z mistrovství republiky

Plzeň – 23. října
Od Svatého Petra to vypadalo jako špatný vtip. Třikrát svým zničujícím úderem zničil pečlivě připravený ovál. A tak nemohlo být ani pomyšlení na konání druhého finále mistrovství republiky jednotlivců. Do hry se dostala poslední neděle měsíce října. Jenže problémem bylo naplnit startovní listinu. Co čert nechtěl, počasí bylo naprosto exkluzivní. Přesto však bylo možné spatřit medailisty českého šampionátu.

 

Šampionát stopětadvacítek na malých oválech vyvrcholil již o týden dříve na pražské Markétě. Jenže při vyhlašování chyběl Karel Průša. Slánský závodník si totiž při exhibičních jízdách během Memoriálu Luboše Tomíčka zranil ruku a ve stejný den se s rodiči chystal podívat se na velké hochy do Plzně. Byť závod padl dešťovému náporu již dopoledne, ale on se do Prahy nevydal.

Na plzeňském vyhlášení série PRO-TEC Speedway Mini Cup již chybět nemohl. Petr Moravec mu po Zdeňku Schneiderwindovi poslal stříbrnou medaili a on si ji pochopitelně nemohl převzít nikde jinde než na pódiu. Šampión Petr Marek a třetí Štěpán Melč nechyběli, aby trojice byla kompletní.

Nejlepší trojice českého šampionátu 125 ccm na malé dráze: zleva Karel Průša, Petr Marek a Štěpán Melč | foto Pavel Fišer