Závodní sezóna v Čechách přece jen skončí zítra

Kostěnice – 27. října
Ještě v pondělí jsem po návštěvě kostěnické dráhy měl obavy, zda se na jejím stavu nepodepíšou další deště tak fatálně, jako už se to letos několikrát stalo na mnoha plochodrážních oválech. Na dráze byly kaluže a zamračená obloha s kapkami deště neslibovala nic dobrého.

 

V pondělí by se v Kostěnicích závodit nedalo | foto Josef Štěpánek

V pondělí by se tedy jezdit nejspíše nedalo, ale naštěstí středeční podvečer už vypadal jinak. Přestože ovál ještě potřebuje vyschnout, tak je dráha mnohem pevnější a zbývající louže se mi podařilo po necelých dvou hodinách za pomoci osvědčených moderních nástrojů, shrabovadla a koštěte, minimalizovat a některé i zrušit.

Dnes nastoupí na dráhu už účinnější technika, takže by konání páteční rozlučky v Kostěnicích nemělo nic bránit. Nebude chybět ani občerstvení a připraveny jsou i ceny pro závodníky a hlavně atmosféra, která se dá zažít jen a pouze v Kostěnicích.

Po včerejší úpravě již zítřejší Rozlučce soumrak nehrozí | foto Josef Štěpánek

Zájem jezdců je slušný a tak už se těšíme na tradiční setkání, na které se vzpomíná celou dlouhou zimní přestávku.

Připomínáme, že prezence závodníků a trénink začíná ve sváteční pátek ve dvanáct hodin, začátek závodu je ve třináct hodin. Kontaktní telefon pro případné informace je na Dana Macla je 602 831 642.