Tomasz Gollob má speciální místo v srdci pro Kodaň

Kodaň – 11. června
Další velká cena na jednorázové dráze na kodaňském stadiónu PARKEN se stala kořistí Tomasze Golloba, který se vrátil do čela průběžné klasifikace. Úřadující mistr světa připustil, že má pro dánské hlavní město speciální místo ve svém srdci.

Tomasz Gollob položil základ svému triumfu už v první zatáčce finálové jízdy. Kodaň mu kromobyčejně sedí, protože se tady dostal do finále už popáté v řadě za sebou, přičemž dvakrát vyhrál, jednou skončil druhý a jednou třetí.

„Miluji závodění v Kodani,“ svěřoval se na tiskové konferenci. „Loni jsem tu skončil druhý, dnes je to první místo. Tato dráha je pro mě jednou z nejlepších, Gorzow a Kodaň jsou moje oblíbené. Byl to pro mě dobrý den, závodil jsem na dvou motorech a fungovaly skvěle.“

Druhé místo si pro sebe zajistil Jason Crump, když se v poslední zatáčce přehnal okolo svého krajana Chrise Holdera. Greg Hancock, jenž z skrumáže v prvním oblouku vyšel nejhůře, skončil čtvrtý. Před další velkou cenou v Cardiffu ztrácí na vedoucího Poláka jediný bod.