Mistrovské dvěstěpadesátky jsou opět spaseny

Pardubice – 22. října
Závěr českého šampionátu dvěstěpadesátek se zkomplikoval zraněními, ale také přechodem závodníků na plnoobjemový plochodrážní motocykl. Při Tomíčkově memoriálu se konal jen volný závod a doprovodné klání flat tracku ve Svítkově minulý pátek spasil jen příliv nových závodníků. Zítřejší vyvrcholení v Pardubicích má již osm jmen ve startovní listině.

 

Adam Bednář je těsně před ziskem titulu mistra republiky

Josef Novotný je totiž už v pořádku, což otestoval při sobotní rozlučce v Kopřivnici. Po delší pauze se vrací rovněž Slovinec Sven Cerjak. K trojici Adam Bednář, Vojtěch Šachl a Matouš Kameník se přidávají stejní nováčci jako minulý týden, tedy Adam Nejezchleba, Štěpán Ševčík a Oliver Schmid.

Přitom plzeňský závodník neměl svůj čtvrtlitrový debut snadný. A to nejen kvůli léčení své zlomené ruky z výjezdu do Německa. V předvečer závodu mu na pražské Markétě pomáhali motocykl poskládat Petr Chlupáč a Michal Pospíšil.  Ruku k dílu přiložili také další. S deflektorem ve svítkovských boxech pomohl Hynek Štichauer.

Oliver Schmid minulý týden v Pardubicích těžil z pomoci Hynka Štichauera

Pardubický borec nakonec přišel i s tlumičem výfuku a cennými radami ohledně nastavení karburátoru se stylizoval do role mechanika. Ostatně i jeho rady ohledně jízdy našly své uplatnění. Plzeňský nováček potrápil Matouše Kameníka i Vojtěcha Šachla a skončil celkově čtvrtý.

V aktuální klasifikaci šampionátu vede Adam Bednář. Z šesti závodů vyhrál čtyři a má před Vojtěchem Šachlem náskok o devět bodů. Tím pádem o zlato nemůže přijít ani, kdyby se pokusil závod prodat, což pochopitelně v plánu nemá. A tak je jisté, že české dvěstěpadesátky nabírají čerstvý vítr do plachet a zítra ve Svítkově nabídnou dramatickou alternativu test matchi Čechů s Poláky.

Startovní listina zítřejšího mistrovství republiky 250 ccm v Pardubicích:

1 Adam Nejezchleba, Chabařovice
2 Oliver Schmid, Plzeň
3 Josef Novotný, Pardubice
4 Adam Bednář, Praha
5 Vojtěch Šachl, Chabařovice
6 Matouš Kameník, Divišov
7 Štěpán Ševčík, Chabařovice
8 Sven Cerjak, SLO
Vojtěch Šachl jezdí před Matoušem Kameníkem

Foto: Karel Herman, Štěpán Ševčík a Václav Schmid