Pardubické dvěstěpadesátky a trojice Poláků zachraňují kopřivnickou juniorku

Kopřivnice – 17. srpna
Oba české juniorské šampionáty pokračují zítra v Kopřivnici. Osud závodu však dlouho visel na vlásku. Sportovní komisi se totiž omlouval jeden závodník za druhým. Prázdniny, dovolená a v jednom případě žarnovický challenge, stály na pozadí důvodů. Do hry se dokonce dostala možnost mítink zrušit. Pořadatel si však dokázal zajistit tři Poláky, Pardubice vyslaly oba své dvěstěpadesátkaře, takže startovní listina čítá čtrnáct jmen. Na diváky čeká minimálně dvacet jízd a tři další, protože závěr mítinku obstará šestý ročník Memoriálu Michala Matuly.


Tipujte:

Zvítězí Češi v Pardubicích a postoupí do finále evropských třiadvacítek?

View Results

Loading ... Loading ...
V Kopřivnici zítra připomenou Michala Matulu[/caption]

 

Jan Macek bude své průběžné vedení hájit před zraky domácího publika

Jan Kvěch se dnes okolo osmé vrátil na pražskou Markétu z Krosna, kde včera pomáhal domácím vyhrát základní část první polské ligy. V sobotu se chystá opět na východ, ve slovenské Žarnovici jej čeká challenge o postup do Speedway Grand Prix 2022, kde je prvním náhradníkem.

„Nemám motory a potřebuju se připravit,“ vysvětluje, proč se rozhodl vynechat zítřejší Kopřivnici. „JE velká šance, že pojedu. Michelsen vyhrál Evropu, v Grand Prix už je, třeba nepřijede. Uvidíme, jak se bude cejtit Martin Vaculík, ale zatím jsem první rezerva.“

Ostatně Jan Kvěch po absenci v úvodním závodě v Pardubicích nemá šanci zasáhnout do boje o české juniorské medaile jiným způsobem než, že by obíral ostatní závodníky o body. A z pretendentů mistrovského titulu nebude na stadiónu Emila Zátopka chybět nikdo.

Od minulé středy je na čele kopřivnický odchovanec Jan Macek, který však má k dobru na Petra Chlupáče jen jediný bod. Daniel Klíma ztrácí pět bodů na leadera, na druhou stranu se při neúčasti Pavla Kuchaře na něho zespodu tlačí Daniel Šilhán. A také jeho pardubický kolega Jan Jeníček, jenž se svými výkony stará o jedno z největších překvapení letošní sezóny.

Na titul mohou stále pomýšlet Petr Chlupáč (bílá) i Daniel Klíma (žlutá)

Protože se po Kopřivnici pojede již jen Praha poslední den letních prázdnin, jde do tuhého. Každý bod z moravské dráhy může být klíčový pro zlato. A že drama bude zítra gradovat, je zaručené, protože trojice vedoucích borců na sebe narazí až v rozjížďce s číslem osmnáct. Start je alfou a omegou úspěchu na kopřivnickém ovále, ale na druhou stranu překvapivá předjetí na poslední chvíli nejsou také ničím mimořádným.

Pro osm nejlepších bude závod pokračovat i nadále. Šestý ročník Memoriálu Michala Matuly se totiž bude skládat ze svou semifinále, z nichž povede cesta do finále pro první dva v cíli každého z nich. Odpoledne v Kopřivnici bude zítra dozajista stát za to.

Startovní listina zítřejší juniorky v Kopřivnici:

1 Daniel Šilhán, Pardubice
2 Petr Chlupáč, Praha
3 Marcel Krzykowski, PL
4 Jakub Sazovský, Kopřivnice
5 Jakub Exler, Praha
6 Jan Jeníček, Pardubice
7 Jan Macek, Praha
8 Blažej Wypior, PL
9 Jakub Martyniak, PL
10 Jan Hlačina, Pardubice (250 ccm)
11 Josef Novotný, Pardubice (250 ccm)
12 neobsazeno
13 Radek Bambuch, Kopřivnice
14 neobsazeno
15 Michal Baštecký, Praha
16 Daniel Klíma, Praha

Foto: Karel Herman a Antonín Škach