Startovní listina plzeňského přeboru se rodila stejně snadno jako ježci bodlinkami proti srsti

Plzeň – 27. června
Druhá covidová sezóna stlačuje termíny plochodrážní sezóny jako píst spalovacího motoru při druhé ze svých čtyř dob. Pražští závodníci dnes v Kršku otevírají pohár přátelství, zítra se v Divišově jedou evropské devatenáctky, v neděli míří český trojlístek na francouzskou ligu. Jo, a mimochodem na Borech pokračuje český přebor. Kdo by se divil, že Petr Moravec měl dnes před obědem jedenáct zájemců? Situaci mírně zachraňují dvěstěpadesátky, což ruku v ruce s ouverturou klasického šampionátu stopětadvacítek se skvěle nalajnovaným Memoriálem Romana Mádyho nabídne skvělou šanci spatřit všechny tři naše plochodrážní kubatury naráz během jediného dne.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici plzeňského přeboru:

View Results

Loading ... Loading ...

Petr Chlupáč míří na Bory v roli favorita

Svou daň si vybrala rovněž zranění. A to shodou okolností ve středu ve Slaném. Michal Baštecký nepojede ani zítřejší evropské devatenáctky, Daniel Šilhán možná také ne. O Eduardu Krčmářovi není třeba mluvit. Ten by však za běžných časů o startu v mítinku českého přeboru neuvažoval.

Ostatně nemocný Josef Franc a trojice Jan Kvěch, Hynek Štichauer a Ondřej Smetana mířící na francouzskou ligu také ne. Patří k celebritám, které přebor nepotřebují pro kvalifikaci do mistrovství republiky. Jsou v loňské top osmičce, pravda s výjimkou Ondřeje Smetany, jehož dosavadní přeborové působení nedává žádný prostor pochybám, že by ve finálové části chyběl.

Daniel Klíma (vlevo) je ve startovní listině, které by Matouš Kameník mohl pomoci

Otázku, kde jsou ostatní závodníci, jimž by měl přebor zapadnout do akčních plánů, potažmo kam míří české pětistovky teď a tady nevyřešíme. Držme se proto faktů. K jedenácti přihláškám, jimiž Petr Moravec disponoval okolo půl jedenácté, nikdo další nepřibyl. A to byť se uzávěrka posunula na čtrnáctou hodinu a pak i o pár minut déle.

Do původní startovní listiny se navíc dostali jen Adam Bednář a Vojtěch Šachl se svými dvěstěpadesátkami. Dalším se může stát Matouš Kameník, jehož se českému plochodrážnímu šéfovi nepovedlo se dovolat. Pokud se však na Borech objeví, bude vítán, což ostatně platí i pro případné další zájemce.

Slánský pád vyřadil Daniela Šilhána

Souběžně se čtvrtým pokračováním českého přeboru na Borech odstartuje tradiční mistrovství republiky stopětadvacítek. Přihlášeno je osm závodníků a jedna závodnice a po deseti rozjížďkách je čeká nejen případný ročník.

Po loňském nultém ročníku se pojede první Memoriál Romana Mádyho. Ve speciální rozjížďce se střetnou čtyři nejlepší z mistrovského klání. V cíli na ně budou čekat vskutku velkorysé ceny. Rodina zesnulého plzeňského plochodrážníka ostatně věnuje poháry i pro tři nejlepší muže přeboru.

Startovní listiny nedělních závodů v Plzni:

přebor – O Pohár AČR:
1 Adam Bednář, Praha (250 ccm)
2 Petr Chlupáč, Praha
3 Bruno Belan, Slaný
4 Filip Hájek, Praha
5 Václav Kvěch, Plzeň
6 Martin Málek, Březolupy
7 Vojtěch Šachl, Chabařovice (250 ccm)
8 Jan Macek, Praha
9 Pavel Kuchař, Praha
10 neobsazeno
11 neobsazeno
12 Daniel Klíma, Praha
13 Jaroslav Petrák, Pardubice
14 neobsazeno
15 Jan Jeníček, Pardubice
16 Jakub Exler, Praha
MR 125 ccm:
1 Dominik Hrbek, Pardubice
2 Alina Sassenhagen, D
3 neobsazeno
4 Luboš Hromádka, Pardubice
5 Josef Černý, Plzeň
6 Karel Průša, Slaný
7 Oliver Schmid, Plzeň
8 Matěj Frýza, Plzeň
9 Petr Marek, Chabařovice
10 Štěpán Ševčík, Chabařovice

Foto: Karel Herman a Pavel Fišer