Přebor a mistrovské dvěstěpadesátky nabízí to nejlepší, co umí

Slaný – 22. června
Dvě omluvenky kvůli zranění dostala sportovní komise ze zítřejšího třetího dílu českého přeboru ve Slaném. První se týká Eduarda Krčmáře, jenž se ze světové kvalifikace v maďarském Nagyhalasz vrátil s frakturou klíční kosti, druhá Pavla Čermáka. Seriál, který se druhým rokem jede o pohár AČR však přesto v duchu svých tradic a v rámci aktuálních možností nabídne nejlepší kvalitu. K tomu se přidají závodníci za řidítky dvěstěpadesátek, jimž odstartuje jejich mistrovství republiky.


Tipujte:

Označte nejlepší trojici slánského přeboru:

View Results

Loading ... Loading ...

Přeborově rozmanitý přebor

Jan Kvěch v letošním přeboru neztratil jediný bod, ovšem zítra nepojede

Ve své novodobé historii byl český přebor vždy ve své podstatě zajímavým mixem. Jeho třetí díl ve Slaném, k němuž na rozdíl od Prahy a Pardubic mohou zaplaťpánbůh také diváci. Ve startovní listině figurují elitní pražští junioři, kteří příští měsíc pojedou dvojitou velkou cenu na Markétě. Avšak také seniorská špička zastoupená Hynkem Štichauerem, Martinem Málkem či Ondřejem Smetanou.

Do toho český plochodrážní Jágr jménem Jaroslav Petrák či světový šampionát comebacků Patrik Linhart. Daniel Šilhán, jenž dohání zpoždění zapříčiněná zraněními před sobotními evropskými devatenáctkami v Divišově. V nich kromě zmiňovaného Daniela Klimy nastoupí také Jakub Exler a Michal Baštecký.

Nebude chybět ani Pavel Kuchař, jenž si evropskou soutěž vyzkoušel již v maďarském Nagyhalasz, ale také dravý Václav Kvěch a domácí Vojtěch Zamazal. Přidejme Bruna Belana, který prvně závodil s pětistovkou před týdnem při první lize, a Jana Jeníčka, jehož debut čeká právě zítra, dostaneme přesně šestnáct jmen. Kvalifikace proto odpadá a celá podívaná odstartuje deset minut před pátou slavnostním nástupem.

Čtvrtlitry se nedají zahanbit

Jaroslav Vaníček, Adam Bednář a Vojtěch Šachl, česká elita dvěstěpadesátek

O doprovod velkých hochů se postará osm závodníků za řidítky dvěstěpadesátek. Vezměte jed, že se loňské účty dostanou na přetřes. Jaroslav Vaníček neodstartuje za obhajobou titulu v lehké pozici. Stačí jen jmenovat Jana Hlačinu, Vojtěcha Šachla či Adama Bednáře, kteří se s ním prali o zlato již loni.

Od loňského září rozhodně nezaháleli ani Josef Novotný či Slovák Juraj Šuška, který své červenobílé barvy bude chtít zvednout. Absolutním nováčkem na našich oválech bude Slovinec Sven Cerjak.

Přijedou i knihy

Všichni figurují v zítřejší startovní listině: zleva Jakub Exler, Jan Macek, Václav Kvěch, Michal Baštecký a Ondřej Smetana

V průběhu závodu bude možné koupit knížky s plochodrážní tematikou. Vedle novinek Česká plochodrážní ročenka 2021 a Pět životů od Stanislava Urbana budou k mání i starší tituly.

Na slánském stadiónu bude osobně přítomen také Stanislav Urban, který se ochotně všem zájemcům podepíše. Fotografie z akce pořizovat nebudeme. Chápeme, že řada z vás nechce figurovat na snímcích zveřejňovaných na internetu, na druhou stranu je o tom únavné informovat neznalé rejpaly. Takže všichni můžete k prodejnímu stolečku přistoupit bez sebemenších obav.

Startovní listiny zítřejších závodů ve Slaném:

přebor:
1 Jan Macek, Praha
2 Hynek Štichauer, Pardubice
3 Bruno Belan, Slaný
4 Jaroslav Petrák, Pardubice
5 Jakub Exler, Praha
6 Pavel Kuchař, Praha
7 Patrik Linhart, Slaný
8 Daniel Klíma, Praha
9 Martin Málek, Březolupy
10 Daniel Šilhán, Pardubice
11 Petr Chlupáč, Praha
12 Václav Kvěch, Plzeň
13 Vojtěch Zamazal, Slaný
14 Michal Baštecký, Praha
15 Jan Jeníček, Pardubice
16 Ondřej Smetana, Praha
MR 250 ccm:
1 Jan Hlačina, Pardubice
2 Jaroslav Vaníček, Praha
3 Vojtěch Šachl, Chabařovice
4 Matouš Kameník, Divišov
5 Adam Bednář, Praha
6 Juraj Šuška, SK – Žarnovica
7 Josef Novotný, Pardubice
8 Sven Cerjak, SLO

Foto: Pavel Fišer a Karel Herman