V Liberci se připravuje ostrý elektrický test

Liberec – 14. května
Po domluvě s pořadateli v Pardubicích se poprvé představí kompletní kolekce E motocyklů určené pro plochou dráhu, a pokud bude vůle tak i enduro a motokros. Celý tým MXM a GRS se ve čtvrtek sejde na stadionu ve Starých Pavlovicích, kde se budou připravovat motocykly na sobotní ukázku v Pardubicích.

 

Jako testovací jezdec je připraven do naší party jeden z nejlepších mladých borců, kterého bude doplňovat jeden z nejlepších našich jezdců nedávné doby. Jména neuvádíme záměrně, pro mnohé  tak bude možná překvapení, ale těch není dost.

V pátek podle počasí tak bude nabitý program,  od testování účastníků po přípravu motocyklů bude napilno. Na páteční testování jsou do depa vpuštěni pouze účastníci s pozvánkou a platným testem. Bohužel testovací pátek není určený pro veřejnost, ale stadion bude mít bránu otevřenou a kdo má zájem sledovat z tribuny tak je vítán.

Éčka z Liberce tak vyrazí na další stadión, který podporuju naši cestu. V letošním roce jsme ještě v Čechách dostali pozvánku na Markétu. Zatím největší problém je shánění jezdce, co by si Éčko vyzkoušel. Nedůvěra a i trochu strach z něčeho jiného a hlavně nedostatek jezdců  u nás ve všech kategoriích nás hodně brzdí.

Dánové sice nemají zatím techniku tak daleko, ale jezdce, kteří jim motocykly zajíždějí, mají na velice dobré úrovni. E třída by mohla být v brzké době cesta, jak začít plochou dráhu anebo se jí jen bavit.

V Plzni při sobotním tréninku se mělo možnost povozit víc zájemců, než jsme čekali. Hlavně ti mladší si mohli sice na chvilku půjčit Éčko a přesvědčit se o jednoduchosti ovládání a plynulosti jízdy.

Tak v Pardubicích!

Tak se vážně tváří náš hlavní inženýr při testech na brzdě

Foto: Věroslav Kollert