Češi a Slováci v akci 367

Jedinou zemí, kde se točí plochodrážní kola, je pochopitelně Polsko. Své zástupce v tamní extralize mají i čeští a slovenští fanoušci. Martin Vaculík, Jan Kvěch a Petr Chlupáč jsou tak hrdiny tradiční kompilace magazínu speedwayA-Z, která s drobnými výjimkami provází naše čtenáře již desátou sezónu.

 

V Polsku se představil také Jan Kvěch

Jako první z našich šel do akce Jan Kvěch. V pondělním sparingu Leszno vs. Zielona Gora získal pro hosty tři body se dvěma bonusy (1 1 0 0 1). Odveta v Zielonej Goře byla na programu v úterý. Domácí byli pro Leszno výraznějším soupeřem, přesto prohráli 44:46. Pražský junior byl na pozici náhradníka, inkasoval tři body s jedním bonusem (1 0 2). Blýsknul se především v jedenácté jízdě, kde měl dlouho za sebou Jasona Doyle, o čemž se magazínu speedwayA-Z již svěřil.

Čtvrtek viděl dvě premiéry. Ve sparingu Toruň vs. Gorzow debutoval Petr Chlupáč v sestavě domácích, zatímco Martin Vaculík startoval prvně za svůj staronový klub. Český reprezentant se coby náhradník dostal na ovál až v rozjížďce s číslem jedenáct a nebodoval. Slovák bral devět bodů a bonus navrch (3 1 2 3), nicméně jeho tým podlehl domácím 48:41.

V pátek Gorzow nevyhrál ani přípravné utkání na své domácí dráze, jelikož jeho duel s Wroclawí skončil za stavu 37:51. Martin Vaculík skóroval dvanácti body (2 2 3 2 3).

Včera již polská extraliga startovala naostro. Toruň doma porazila Zielonou Goru 51:39. Petr Chlupáč se nedostal na ovál, Jan Kvěch dvakrát. V rozjížďce s číslem šest inkasoval bod na úkor domácího Karola Zupinskeho, v jedenácté jízdě byl poslední. Leszno před zraky svého publika podlehlo Gorzowu 42:48, pro něhož Martin Vaculík inkasoval deset bodů s jedním bonusem (1 3 3 3 0).

Foto: laskavostí Jana Kvěcha