Kraťoučká první liga finišuje zítra na severu Moravy

Kopřivnice – 4. září
Nemá smysl neustále opakovat, jak podivná letošní plochodrážní sezóna je. A to nejen v Čechách. Sport levých zatáček je úžasný sám o sobě, ať již koronavirová opatření ze strany politiků hodnotíte jakkoliv. Zítra v Kopřivnici bude Letní stadión rozdělen do třech sektorů, což ovšem nebrání užít si poslední závod první ligy. Nižší divize paradoxně skončí dřív, než extraliga začne, ovšem pro domácí fanoušky je důležité, že Kopřivnice nechce hrát druhé housle.

 


Tipujte:

Kdo vyhraje sobotní první ligu v Kopřivnici:

View Results

Loading ... Loading ...

Tomáš Wanke na žarnovickém pódiu s Martinem Málkem, Janem Mackem a Josefem Francem

Po červencovém závodě v Žarnovici zatím vede pražská Markétě, jež se vedle jednoho tabulkového bodu může zaštítit také číslovkou třináct z hlediska vyššího skóre. Nicméně byť by Kopřivnice zítra Pražany nepřekonala v konečné klasifikaci, triumf před tradičně silným domácím publikem by dodal chutnou šlehačku na poněkud hořkou chuť stříbrného sachru.

Jenže na světový šampionát na dlouhé dráze ve francouzském Morizes zamířili nejen Josef Franc, ale také Martin Málek. Borce, kteří železničářský výběr na Slovensku táhli, zastoupí Zdeněk Simota a Lars Skupieň. Ptáte se, jak je možný start cizince v soutěži, která je prakticky od roku 2003 výhradně domácí záležitostí, pakliže v ní nestartují zahraniční týmy?

„Došlo k realizaci dohody z podzimního jednání všech klubů vzhledem k tomu, že jezdci, kteří tým Kopřivnice reprezentovali v úvodním závodě Josef Franc a dodatečně i Martin Málek, jsou účastníky finálového závodu mistrovství světa na dlouhé dráze ve Francii,“ vysvětluje Petr Moravec.

Urputnost prvoligových bojů na snímku dokládají Zdeněk Holub (modrá) a Jakub Valkovič (bílá)

V domácí sestavě nechybí samozřejmě Jan Macek a závodní premiéru si odbude Radek Bambuch. Pražané se však nedávají zahanbit. Trojlístek špičkových českých juniorů ve složení Daniel Klíma, Petr Chlupáč a Jan Kvěch doplňuje Filip Hájek.

Tradiční je žarnovická sestava, v níž jednou Jakub Valkovič, Ján Mihálik, Rastislav Ciferský a David Pacalaj. Pardubice po zranění Daniela Šilhána přijedou s Hynkem Štichauerem a Jaroslavem Petrákem, které doplní hostující Zdeněk Holub.

Startovní listina zítřejší první ligy v Kopřivnici:

Walbo Railway Kopřivnice: 1 Jan Macek, 2 Zdeněk Simota, 3 Robert Bambuch, 13 Lars Skupieň (PL)
SC Žarnovica: 4 Jakub Valkovič, 5 Ján Mihálik, 6 Rastislav Ciferský, 14 David Pacalaj
ZP Pardubice: 7 Hynek Štichauer, 8 Zdeněk Holub, 9 Jaroslav Petrák
Markéta Praha: 10 Daniel Klíma, 11 Petr Chlupáč, 12 Filip Hájek, 16 Jan Kvěch

Foto: Eva Palánová