Plochodrážní Velká Británie se vrací do dob druhé světové války

Londýn – 22. července
Ondřej Smetana si po skončení pondělního přeboru v Pardubicích posteskl, že stěží hledá motivaci bez velkých závodů. Francouzská liga je prý nejistá a britská dokonce zrušená. Vzápětí si uvědomil, že tato informace důvěrná a on by s ní neměl přebíhat. Nicméně oficiální prohlášení rady ředitelů BSP dnes vskutku dalo ve známost, že se poprvé od čtyřicátých let v ostrovní monarchii plochá dráha na profesionální úrovni jezdit nebude.

 

Ondřej Smetana zatím čeká na britskou ligu marně

Východiskem k fatálnímu verdiktu se stal páteční prohlášení Borise Johnsona, které určilo říjen jako datum pro návrat publika na sportovní stadióny. Z tohoto důvodu byly zrušeny jak Premiership, tak Championship.

Jistá šance je na pořádání třetí divize National Develepment League či jiné závody, jelikož kluby mohou vyjednávat se svými místními samosprávami, aby získaly svolení s pořádáním nějaké formy ploché dráhy před koncem října.

Rozhodnutí zatím nemá vliv na pořádání finále Speedway of Nations na národním stadiónu v Manchesteru ve dnech 24. a 25. října, jak oficiálně informoval Belle Vue.

Foto: Karel Herman