Sedmapadesátá Zlatá přilba SNP je odložená až na příští rok

Žarnovica – 13. července
AMK Žarnovica na letošní rok plánoval doprovodit svou tradiční Zlatou přilbu SNP doprovodit mezinárodní závod veteránů. V sobotu však klub dospěl k rozhodnutí obě akce zrušit a sedmapadesátý ročník nejstaršího motoristického závodu přeložit na neděli 30. srpna 2021. Důvody jsou samozřejmé, a sice koronavirová pandemie, respektive její politické a ekonomické důsledky.

 

Matic Ivačič zůstane úřadujícím obhájcem vítězství při Zlaté přilbě SNP ještě jeden rok
Matic Ivačič zůstane úřadujícím obhájcem vítězství při Zlaté přilbě SNP ještě jeden rok

Situace se mění každý den a to nejen na Slovensku, ale rovněž v okolních státech, byť určité signály z Polska signalizují, že by závodníci z místních lig mohli startovat v cizině již od 1. srpna. Na Slovensku jsou ale přísnější opatření než u nás a dokonce se školy připravují na možný scénář, že se po prázdninách neotevřou.

Problémem jsou i finance. Už na začátku krize přišel Banskobystrický kraj se stopkou dotací do konce srpna, byť by předtím nakrásně byly schválené. Letos Zlatá přilba SNP nedostala žádný příspěvek od státu a rovněž město Žarnovica zavírá sportovcům kohoutky. Problémy řeší také firmy, které slavnému závodu pomáhaly sponzorsky.

57. Zlatá přilba SNP se uskuteční v neděli 31. srpna od 13:30
57. Zlatá přilba SNP se uskuteční v neděli 31. srpna od 13:30

Omezený počet diváků také nepomůže klubovou kasu naplnit, proto se AMK Žarnovica musel vydat cestou jiných plochodrážních pořadatelů a letošní ročník Zlaté přilby SNP odvolat. Optimistickou zprávou je alespoň, že se o krásnou trofej po sedmapadesáté bude bojovat v neděli 30. srpna 2021 s tradičně okázalým slavnostním nástupem v 13:30.

Foto: Karel Herman