Žarnovický ovál by se mohl probudit již brzy

Žarnovica – 18. února
Hlavní letošní náplní Speedway Clubu Žarnovica je pořádání challenge o postup do Speedway Grand Prix, což je podnik, jaký plochá dráha u našich východních sousedů ještě nezažila. I kvůli němu se rekonstruuje Městský stadión, takže předprodej vstupenek na žarnovický závod roku odstartuje až zkraje dubna. První závody se shodou okolností dostanou do termínové kolize s českými mítinky, aby před challenge dostala dráha dvouměsíční volno. Nicméně vše nasvědčuje, že už v březnu zde bude trénovat kompletní sestava Zielonej Gory a dánská reprezentace.

 

Martin Vaculík by se mohl objevit v akci v obouo květnových závodech v Žarnovici
Martin Vaculík by se mohl objevit v akci v obouo květnových závodech v Žarnovici

Dráha se s největší pravděpodobností začne připravovat již tento týden. Pakliže počasí dovolí, od čtvrtého do sedmého března zde bude trénovat Zielona Gora. Čeká je společné soustředění s domácími jezdci. Poláky posléze vystřídají Dánové.

Hans Nielsen se ozval v sobotu, že by chtěl dorazit na trénink se svou reprezentací. Speedway Club si ovšem vymínil, že se na ovále opět objeví i žarnovičtí závodníci. Záměr musí schválit ještě žarnovická radnice, od níž si Seveřané musí stadión pronajmout.

Novinkou je zaměstnání Jakuba Valkoviče přímo v klubu protřednictvím projektu úřadu práce, které mu mimo jiné umožní týdenní stáž u Stanislawa Burzy v Tarnowě. Spolu s dobře známou postavou naší extraligy bude jezdit na tréninky do Lublinu. Na jeho ovále mohou Slováci trénovat a na oplátku se Polákům dostane možnost jarního soustředění v Žarnovici.

A to není všechno. Zatímco o letních prázdninách většina českých pořadatelů myslí především na dovolenou, agilní Slováci uvažují o test matchi SC Žarnovica vs. Lublin. Závodní program v Žarnovici měl startovat již v prvních květnových den, ale ustoupil svitavskému mistrovství republiky jednotlivců. Proto startuje až o týden později. Po páteční ouvertuře poháru přátelství v Březolupech stejná soutěž zamíří v sobotu do Žarnovice, kde posléze v neděli vyhlásí slovenského šampióna.

Žarnovicu leteos čeká výjimečná podívaná
Žarnovicu letos čeká výjimečná podívaná

Bohužel pátek a sobota u nás bude patřit evropskému šampionátu juniorů v Březolupech a mezinárodnímu šampionátu na dlouhé dráze v Mariánských Lázních. Ale ruku na srdce na všechny závody by stejně cestoval jen neuvěřitelný nadšenec, jichž v českých ochozech nenajdete mnoho.

Foto: Pavel Fišer a Kiril Ianatchkov