Igor Kononov je čtvrtým letošním vítězem

Šadrinsk – 16. února
Konkurence ve světovém šampionátu ledařů houstne. V jeho šestém díle v Šadrinsku již nebyl nikdo neporaženým suverénem. Nejdelší sérii vítězství předvedl Dmitrij Chomicevič, avšak ve dvacáté jízdě dnešního pořadu upadl a byl diskvalifikován. Nakonec však nechyběl na stupních vítězů. Ve finále dojel třetí, když před ním do cíle dorazili Dinar Valejev a vítězný Igor Kononov, který se stal již čtvrtým mužem, jenž vyhrál finálový mítink. Danil Ivanov byl v klíčové rozjížďce diskvalifikován a před cestou na západ zůstává na čele aktuální klasifikace jen o čtyři body. Bohužel Lukáš Hutla byl ve vrcholných fázích dnešního mítinku již v Litvě.

Dinar Valejev, Igor Kononov a Dmitrij Chomicevič na stupních vítězů

Lukáš Hutla kdesi v Litvě sleduje závod v Šadrinsku

Přeloučský ledař si na palubě své dodávky spolu se svým otcem Radkem a mechanikem Martinem Běhalem pochopitelně nemohlo vrcholný závod nechat ujít. Bohužel místo zpoza svých brýlí jej musel sledovat na internetu.

Přesto se domů musí vracet spokojen. Nejpádnější důvod mu dává jeho šestnáctá příčka průběžné klasifikace. Ačkoliv má o dva závody méně, Charly Ebner s ním srovnal krok až po dnešním závodě v Šadrinsku. Druhá divoká karta Bart Schaap má zatím třetinu Čechových bodů.