Češi a Slováci v akci 326

Uplynulý týden byl na našich oválech vskutku šampiónonosný. Ve středu v Pardubicích pražská Markéta potvrdila extraligový triumf, v neděli Poláci opanovali české dvěstěpadesátky a odpoledne Jan Kvěch dovedl Petra Chlupáče a Daniela Klímu ke zlatu v mistrovství republiky juniorských družstev. Na pódiu stál i Josef Franc v posledním finále dlouhodrážního mistrovství světa v Rodenu. Naši závodníci byli také při vyvrcholení polské extraligy a při dvou sobotních zahraničních pouťácích, kde ovšem u nich museli zasahovat lékaři.

 

Z pražského tria při sobotních pouťácích nejlépe dopadl Petr Chlupáč, který se ke všemu vracel včera ze Žarnovice s mistrovským titulem

Ondřej Smetana se vypravil do Veenordu na mítink o holandskou Zlatou přilbu. Hned v rozjížďce s číslem dvě však upadl, odstoupil z dalšího pokračování a celý potlučený se vrátil do Prahy. Vyhrál Emil Grondal, s nímž se pro ceny vypravili ještě Theo Pijper a Ricards Ansviesulis.

V sobotu se v termínovém kalendáři našel také prostor pro odloženou 44. Velkou cenu Debrecenu. Stala se kořistí Hanse N. Andersena, druhý byl Linus Sundström a třetí Pawel Mesiac. Petr Chlupáč (7 bodů) skončil desátý, Jan Kvěch (1) šestnáctý. Ten si však přivezl zlomený prst na ruce.

Mistrem extraligy se včera stalo Leszno, které vyhrálo také odvetu na domácí půdě poměrem 59:31, přičemž celkové skóre se zastavilo na hodnotách 106:74. Václav Milík v sestavě hostů inkasoval jeden bod s bonusem (1 0 0 -).

Bronz si uhájila Czestochowa. Včerejší odveta v Zielonej Goře sice viděla těsné vítězství domácích 45:44, která ovšem celkové pořadí upravila jen kosmeticky na 78:101. Martin Vaculík domácím skóroval devíti body s jedním bonusem (2 3 3 1 0).

 

Ilustrační foto: Karel Herman