Češi a Slováci v akci 322

Oficiální český národní kalendář určil na letní prázdniny pouze přebory ve Svitavách a v Plzni, nicméně závodních akcí je během volných dnů požehnaně. V sobotu jsme viděli poslední z letošních Srandamačů v Kostěnicích a hned nazítří kromobyčejně vydařenou Zlatou přilbu SNP. V challenge o SPG 2020 nejel žádný z Čechů, na dlouhé dráze se v závodě stejné úrovně ve finále udržel Josef Franc. A jak se vedlo ostatním našim závodníkům v dalších závodech za hranicemi, se podíváme právě nyní.

 

Pád během sobotního semifinále evropského poháru dvěstěpadesátek v Pardubicích nebyl pro Michala Bašteckého tak fatální, jak první zprávy hovořily, takže se spolu s Milanem Dobiášem mohl vydat na dva čtvrtlitrové mítinky do Polska.

Michal Baštecký a Milan Dobiáš odjeli dva závody v Polsku

V úterý v Ostrowě vyhrál tandem Oskar Paluch – Damian Ratajczak. Michal Baštecký (0 0 0 0) a Milan Dobiáš (1 1 1 2) skončili ve své skupině poslední a v závodě, jenž se konal stylem britských dvojic, se dělili o deváté a desáté místo.

Na druhý den se čtvrtlitrová společnost přesunula do Gniezna. Oba Češi opět bojovali, snažili se, užili si závody, nicméně spíše než body zase sbírali zkušenosti. Skončili opět desátí, přičemž Milan Dobiáš inkasoval pět (1 1 1 2) a Michal Baštecký jeden bod (0 0 0 1).

Minulý týden nemohl Eduard Krčmář najít v Opole správné nastavení, avšak v odvetě semifinále druhé polské ligy opět řádil jako obvykle. S dvanácti body a dvěma bonusy (3 2 2 3 2) byl nejlepším mužem dne. Poznaň zničila Opole 51:39, překonala svou ztrátu a celkovým skóre 92:88 postoupila do finále. V něm během dvou nedělí narazí na Bydhošť, která vyřadila Krosno.

Základní část polské extraligy skončila včera. Wroclaw nastoupila opět bez Václava Milíka a doma prohrála sLezsnem 35:55. Dramatický duel Toruň vs. Zielona Gora skončilo za stavu 46:44, přičemž Martin Vaculík přivezl hostům dvanáct bodů (3 3 2 2 2). Leszno v semifinále pojede s Czestochowou, Wroclaw se Zielonou Gorou.

Zlatá přilba se včera konala nejen v Žarnovici, ale také v belgickém Heusden-Zolderu. Vyhrál Jevgenij Kostigov, který ve startovní listině nahradil Renata Gafurova. Na pódiu stáli ještě Ben Barker a Mathias Nielsen. Petr Chlupáč skončil čtvrtý, o umístění Jana Macka a Michala Dudka zatím nedorazily žádné zprávy.

Doplněno:

Petr Chlupáč šel při belgické Zlaté přilbě od vítězství k vítězství. Vyhrál základní část (3 3 3 2 3), když mu jediný bod sebral Mathias Nielsen. Jasnou výhrou se kvalifikoval do finále, v jehož cíli však byl čtvrtý. Podobný osud prožil i Michal Dudek. Slánský borec, který už dva roky nezávodí tak často jako dříve, vypadl již v semifinále, kdy dojel poslední. Dvanáct bodů ze základní části (3 3 3 2 1) mu však garantovalo sedmé místo. Jan Macek skončil se čtyřmi body dvanáctý (1 2 0 0 1).

Foto: Marta Baštecká

2 komentáře u „Češi a Slováci v akci 322“

Komentáře nejsou povoleny.