Janusz Kolodziej se modlil i závodil dobře

Praha – 15. června
Janusz Kolodziej se letos vrátil do světa velkých cen a v Praze se dostal poprvé do finále od roku 2010. Na tiskové konferenci se svěřoval, že se po startu modlil k bohu. Kdo ví, zda jeho prosby vyslyšel, faktem zůstává, že Polák porazil Leona Madsena, Patryka Dudka a Jasona Doyleho. Na hrotu aktuální klasifikace jsou před dalším závodem v Hallstaviku za tři týdny Patryk Dudek a Leon Madsen. Martin Vaculík neměl podařený večer a propadl se na šestou příčku. Václav Milík se blýsknul vítězstvím v rozjížďce s číslem jedna, aby posléze skončil dvanáctý. Zdeněk Holub se na ovále objevil jednou, Ondřej Smetana vůbec.

Leon Madsen, Janusz Kolodziej a Patryk Dudek stojí na pódiu
Václav Milík vede před Bartoszem Zmarzlikem

Janusz Kolodziej se mezi vítěze velkých cen zapsal vůbec poprvé. „Po dnešním vítězství, si mnohem více věřím a zkusím vyhrát další Grand Prix,“ říkal na tiskové konferenci. „Ale je na mně příliš mnoho tlaku. Nejlepší situace pro mě je, když prostě závodím. Nemám rád příliš mnoho tlaku. Uvidíme, co se stane. Ale tohle je tak, tak úžasné. I když jsem starší, stále dokážu vyhrávat.“

Ve svých pětatřiceti má Janusz Kolodziej na kontě dva triumfy ve světovém poháru a tituly z polské extraligy, nicméně večer ve stověžaté matičce mu přece jen přinesl speciální chvíle. „Budu o dnešním večeru přemýšlet,“ připustil. ‚Teď pojedu domů do Tarnowa a budu o závodě přemýšlet a musím pořádně obejmout svůj tým. Cítím se úžasně, protože jsem poprvé vyhrál Grand Prix.“

Martin Vaculík neprožil povedený večer

Alfou a omegou úspěchu Janusze Kolodzieje se staly starty. „Byly pro mě velmi důležité,“ netajil se. „Měl jsem dobré starty, proto jsem skončil v kvalifikaci tak vysoko. Soustředil jsem se na ně. Ve finálové jízdě byly nervy, ale pustil sem spojku, dal plný plyn a modlil se k bohu. Skončil jsem první a jsem velmi šťastný za svou práci, svůj tým a každého.“