Češi a Slováci v akci 310

Květen skončil prakticky v poklidu. Pěkné závodní momenty na české ovály přinesly až první dny nového měsíce. Český juniorský nároďák se v Liberci statečně porval o postup do evropského finále, kolibříci zase v Divišově skvěle doprovodili mistrovský flat track. Tréninku si navzdory fatální tragédii užili i hobíci v Kostěnicích, ale jako každé pondělní ráno nás bude zajímat spíše působení našich závodníků v zahraničí.

 

Nešťastný ušák ránu od Jana Hlačiny v sobotu v Kostěnicích nevydýchal

V úterý Dackarna Malilla ve čtvrtém kole švédské Elitserien porazila na své domácí dráze Lejonen Gislaved 48:42. V čemž jí Václav Milík pomohl šesti body s jedním bonusem (1 1 2 2 0). V Polsku se ale do sestavy pátečního utkání Wroclaw vs. Lublin nedostal.

V úterý se do Švédska vypravil také Ondřej Smetana. Do Kodaně spolu s mechanikem Martinem Švestkou letěli a pak pokračovali vlakem více než šest hodin. Zprvu nechápali, proč jsou domky podél trati postaveny našikmo, než jim došel systém naklápěcích skříní rychlovlaku.  Do Hagforsu posléze museli ještě autem. Ve středu domácí Valsarna podlehla 40:50 Teamu Rapid. Ondřej Smetana skóroval pěti body (3 2 0).

Martin Švestka se za chvíli bude divit šikmým domům

Ve čtvrtek se konal v německém Wolfslake individuální mezinárodní závod. Z Čechů se ho zúčastnil Zdeněk Holub. Dařily se mu starty, v základní části prohrál jen v sedmé jízdě s Kamilem Brzozowskim. V rozjížďce s číslem sedm však upadl díky vydatně nakropené dráze. S osmi body (3 3 2 X) postoupil do semifinále, které vyhrál. Do cíle finále dojel první před Kamilem Brzozowskim, Renem Deddensem a Emilem Breumem a šel si na pódium poslechnout českou hymnu.

„Dobrý závody,“ hodnotil Zdeněk Holub v Liberci, kam přijel povzbudit český nároďák. „Šel jsem na držku a jinak jsem prohrál jen jednu jízdu.“

Zdeněk Holub vyhrál čtvrteční pouťák ve Wolfslake

V sobotu Rawicz doma utrpěl prohru 35:55 s Poznaní, pro niž Eduard Krčmář skóroval jedenácti body s trojicí bonusů (1 3 3 2 2). Sindy Weber byla nahlášena na nedělní duel Krosno vs. Pila, se čtyřkou však v sestavě hostí místo ní startoval Jonas Jeppesen. Martin Vaculík se po sobotním pódiu v Kršku přesunul do Zielonej Góry, kde devíti body (1 3 2 0 3) přispěl k výhře 49:41 nad Czestochowou.

Václav Milík polskou absenci vyřešil zase startem v německé bundeslize. Včera ho v Landshutu ze soupeřových závodníků porazil pouze Pawel Mesiac v rozjížďce s číslem dvě. Lanshut rozdrtil Wittstock 52:33, přičemž Parbubičanovo skóre se zastavilo na dvanácti bodech se dvěma bonusy (2 3 3 2 2).

Foto: Sabina Maclová, Ondřej Smetana a Zdeněk Holub st.